Wafra Investment ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Akn sonuçtan hiç memnun değil

Wafra Investment Mağdur Etti!

4.702
Akn
Akn 29 Kasım 2022 15:41
Wafra Investment Mağdur Etti!
Wafra Investment Mağdur Etti!

Wafra Investment adlı kurumda 15.000 USD üzeri yatırımla işlem yapmaktaydım. Firma çalışanlarının gönderdiği sinyalleri dikkate alarak ngasspot da buy yönlü işlem açtım. Spread aralıkları 194 seviyelerindeydi.

Ürün belli bir süre geriledikten sonra bir miktar daha alım yaptık ve ardından bir miktar daha...

Üründe daha fazla gerileme olmasına karşı hesabı korumak için sell pozisyonlar açtık tabi hepsi hesap uzmanlarının tavsiyeleriyle oldu.

Totalde 0.4 lot sell 0.65 lot buy pozisyonumuz vardı.Buraya kadar sorun yok. Ancak sonrasında 194 -200 seviyelerinde gezen Spreadler 400'lere çıktı ve hesap sıkıştığı için fonlama yapmam gerektiği gündeme geldi. 5000 USD daha yatırım yaptım ardından spread ler 750 seviyelerine çıktı. Malumunuz tekrar fonlama gündeme geldi. Saçma sapan açılan spreadlerden ve malı durumum da o gün için elverişli olmadığından fonlama talebini reddettim. Ardından beni aradılar ve fonlama sözü verirsem bana önden Bonus tanımlayacaklarını söylediler ve ertesi gün için 5000 ila 10000 USD arasında bir fonlama gerçekleştireceğimi söylemem üzerine hesabıma 4000 USD Bonus tanımlandı.

Ertesi gün saat 16:00 civarında yapmayı planladığım fon gecikti. Tabi gecikme olunca spreadler durur mu? Açılmaya devam etti. Saat 19:30 civarı 5054 USD daha fonlama yaparak sözümüzü tuttuk. Ama bu arada fonlama geciktiği için çok zor duruma düştüklerini firmaya karşı çok mahcup olduklarını defalarca yazdılar. Yani bu açılan spreadlerle ilgili bana karşı bir mahcubiyet kesinlikle söz konusu değil ama geciken fonlamayla ilgili çok büyük sıkıntılar yaşadılar.

31.10.2022 de sabah uyanıp hesabıma baktığımda wheat pozisyonlar -5000 den +4000 geçmiş, Ngasspot artıyor ve marjin 230 seviyelerindeydi. Allah'tan wheat deki spread leri (1284-1300) göstermek için ekran görüntüleri aldım. Bu kadarı olmaz artık diyecektim.

Sabah 9:00 da tekrar uyanıp hesabıma baktığımda hesabın stop olduğunu gördüm. Firmanın hesabında Ngasspot için görünen en düşük değer 5.997 oysa benim işlemlerim 4.864 de stop olmuş. Yani spread'ler en az 1133 değerlerini görmüş. Ayrıca hesap stop olduktan sonra spread'ler de 139 a gerilemiş. (Şaka gibi) Basit bir hesapla sadece ngasspot daki spread in bana maliyeti 35.689,5 USD.

Devamında hesaba erişimim kontrol amaçlı geri çekildi ve hala kontroller sürüyor olmalı (yaklaşık 1ay oldu)

Özet olarak firmanın spread'leri her an 2 ye 3 e 5 e katlanabilir. 

Benzer Şikayetler

profile
-
3 gün önce

Wafra Investment Paramı Çekmek İstediğim Gün Likit Olmak :)

Bu firmayı şimdi ikinci kez şikayet ediyorum. Neden mi yatırımınız küçük olur. Büyütemezler hep daha fazla olsun ama olmayınca olmuyor. Göz boyamak adına bana minik miktar dolar yükleyip çevrim şartı sunuldu ben o çevrimi 3 yılda çeviremem zaten neyse bunun bilince olarak ben bonusumu alın tamam tek...

profile
321
2 hafta önce
profile
Salih sonuçtan çok memnun
  • 2 hafta önce

Wafra Investment Arayan Soran Yok

Wafra Invest beni mağdur etti m***bey, lütfen beni arayınız. Dün şirkete 9800 TL yatırım yaptım. Dekont ekte sunulmuştur. Beni acil olarak aramasını b...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Sevda
Sevda
 

Sizin yaşadıklarınızın aynısını bende yaşadım bu kurum ile

Ertuğrul
Ertuğrul
 

Merhaba bende bu sitede yatırım yapmaya karar verdim ve güven problemi yaşıyorum sizin görüşleriniz nedir kar zarar burumu ilgilenmeleri hesap açmak için bayağı ilgililer ama sonrası için durum nasıl olur bilmiyorum bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler