22 Kasım
Yorum Yap
#11183355

Vys Vize Danışmanlık Ciddiyetsiz Bir Üslupla Konuşuldu!

Almanya vize başvurusu yapmak üzere Vys Vize Danışmanlık Ticaret Ltd firması 89 EUR karşılığı 540 TL acil gönderilen hesaba yatırılmasını, işlemleri başlatacaklarını bildirdiler. Tutarı yatırdım. Ardından pasaport bilgilerimin WhatsApp üzerinden paylaşmam gerektiği bilgisini verdiler. Ben ilgili makama tüm evraklarımı sunup ilgili ofisi ile paylaşmak üzere götüreceğimi düşünürken tamamen kandırıldığımı hissettim.


Güvenmediğim için zaten başta sorup randevu oluşturmaları gerekirken baştan belirtmedikleri için paylaşmayı tercih etmedim. Ayrıca 87 EUR vize ücreti yatıracağımı daha sonra şans eseri öğrendim. Gönderdiğim paranın iadesini talep ettiğimde Tüketici Hakem Heyeti'ne gidin diye ciddiyetsiz bir üslupla konuşuldu. İlgili yerlere kayıt oluşturmaya başladım.

Fidan 1.416 Okunma

Cevaplar

  • Fidan23 Kasım

    İdata ya karşı güvensizlik ortamı yaratılıyor. VFS Global hala neden vys vize danışmanlık tarafından yapılan bu ciddiyetsiz ve haksız kazanç için bir müdahale etmiyor. İnternetten Vize başvurusu yapılmak istendiğinde ilk vys çıkıyor! Bu nasıl bir soygun ve göz yumuluyor. Hala firmadan bir dönüş yok. Ceplerine indirdikleri 540 TL yanlarına kalacak mı sanıyorlar. Vize başvuru ücreti diye insanları kandırarak yaptıkları işi sonra biz size mailde belirttik danışmanlık bedelidir diye kıvırıyorlar. Böyle bir kazanç piyasası olamaz. Daha kaç kişi düşecek tuzağınıza! Paramı iade edersiniz ya edersiniz ya edersiniz.

Ziyaretçi Yorumları