14 Eylül 2013 #2011301

Volvo Servis Yedek Parça Sorunu!

06 ** *** plakalı Volvo S60 marka modelli aracıma 31.08.2013 tarihinde tam depo yakıt aldıktan 100 KM sonra aracımın egsozundan ve motorundan dumanlar çıkmıştır. Yetkili servis incelemesinde sorunun yakıt kaynaklı olduğu, garantisi devam etmesine rağmen yedek araç verilemeyeceğini belirtmişlerdir.


Ankara Volvo Grupta bulunan aracımdan numune alınması konusunda Petrol Ofisi ile gerekli görüşmeler yapılmıştır. İhtiyacım olduğu anda müşteri kaynaklı olmayan bir hata yüzünden Volvo bayisinin bana yedek araç vermemesi, herhangi bir yakıt firmasını Türkiye içinde önerememesi ve buna rağmen bu motora sahip dizel araçları ülkemizde satmasına bir anlam verememekteyim. Bu konuda izahat beklemekteyim.

Barış 1.850 Okunma

Cevaplar

 • Barış01 Ekim 2013

  İyi günler 30.09.2013 tarihinde Petrol Ofisi Firması tarafımıza yakıt analiz sonucunu göndermiş bulunmaktadır. İlgili analize göre yakıtta herhangi bir sorun gözlemlenmediğine dair mail ve ilgili yazıyı Ankara Volvo Grup a ilettim.Tarafımdan tahsil edilen onarım bedelinin iadesini ve aracımın onarımının garanti kapsamına alınmasını ve tarafım ile irtibata geçilmesini arz/rica ederim. Aksi takdirde yasal yollarla haklarımı arayacağımı bildirim.

 • Barış17 Eylül 2013

  Sabri Bey uc yil garantili bir araci aldikdan sonra eger arac uretim kaynakli bir ariza veriyorsa tabikide garanti kapsaminda yapilmasi/onarilmasi bekleniyor fakat ilk size telefonda da belirtildigi gibi servisiniz bize yakit sisteminin garantiye sokulmadigini defalarca belirttiler. Su anda saskinla okuyoruz ki cevabinizi servisiniz halen bize yakit sisteminin garantiye dahil olmadigini belirtmekte. Dun yapilan telefon konusmalarinda da bana ve babama enjektor arizasini garantiye sokamam dediginizi gayet iyi hatirliyorum. Dun servisinizde yakit numunesi alinirken de garantiye sokulamayacagi babama belirtilmis tekrar.

 • Volvo Temsilcisi17 Eylül 2013

  Sn. Akça, hem size hem de babanıza telefonda , olayın akaryakıt istyonunun sunduğu yakıt kaynaklı olmadığı tesbit edilirse, elbette ki garanti kapsamında onarımın yapılacağını müteaddit defalar izah ettim. Buna binaen yukarıdaki cevabınızı hayretle okumuş bulunmaktayım. Yakıt numunesinin incelenmesinin ardından, sorun yakıt kaynaklı çıkmaz ise arızanın onarımı garantiden yapılacaktır. Saygılarımızla, Sabri Sözen Satışsonrası Hizmetler Direktörü

 • Barış17 Eylül 2013

  Volvo yetkilisi bana hangi marka arac alirsam alayim bir sorun cikabilecegini ve boyle seylerin olabilecegini belirtmis ve arac eger yakittan degil yakit sisteminden bile arizali olsa garanti kapsamina alinamayacagini belirtmistir ve satarken sorun olmadigina inandigini tarafima iletmistir. yakit numunelerinin sonuclarina gore dava acip acmamaya karar verecegim ama bir daha volvo kesinlikle kullanmayacagim.

 • Volvo Temsilcisi16 Eylül 2013

  Sn. Akça, Şikayetinizin başlığı hatalı olmuş sanırım, yukarıda bahse konu şikayet bir parça tedarik şikayeti değildir. ikame araç verilmemesinin nedeni, arızanın kullanıcı kaynaklı olmasından değildir. Size aracınız ile birlikte sunulan, "Servis ve Garanti" kitapçığında yasal süreler belirtilmiş olup, bu yasal sürelerin haricinde ikame araç sağlanması yönünde taahhüdümüz bulunmamaktadır. İmkanlar el verdiği müddetçe müşterilerimize yardımcı olmaya çalışmakla birlikte sunabileceğimiz araç sayısı, servisimiz bünyesinde bulunan ikame araç sayısıyla sınırlıdır. Bununla birlikte, sizi asıl mağdur eden yakıt istasyonunun, size ikame araç sunması gerektiği kanaatindeyiz. Volvo Otomobil Türkiye olarak, belirli bir yakıt markasını tavsiye etmemiz mümkün değildir. Aracınızın tüketebileceği yakıt standardı Kullanıcı Kılavuzunda açıkça belirtilmiştir. Bu standartta yakıt temin eden tüm dağıtıcılardan yakıt almakta serbestsiniz. Elbette ki zaman zaman istasyon bazlı, hatalı yakıt durumları oluşabilir, ancak bu durum tüm ilgili yakıt dağıtıcısına mal edilmemelidir. Yakıt istasyonunun size yardımcı olmaması halinde ilgili istasyonun ana dağıtıcısı ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Saygılarımızla, Volvo Otomobil Tic. Ltd.Şti.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön