12 Şubat 2014 #2289746

Volvo Servis Hizmet Kusuru

Volvo S 60 aracımı genel bakımı ve triger setinin değişimi için 18.01.14'te Gaziantep Parlar Oto Volvo yetkili servisine götürdüm. Servisten sonra aracımda alıp verme titreme motor sistemi servis gerek yazısı çıktı. Aracımı 4 defa aynı servise aynı sorunlar için götürdüm. Servis yetkilileri aracımın bakımından sonra çıkan malzemeleri bakımdan sonra bana teslim etmediler.


İkinci defa götürdüğümde benim talebim üzerine malzemeler eksik verildi. Aracımı bakımdan sonra oluşan sorunlar için götürdüğümde işlem kaydı açılmamıştır. 4. defa götürdüğümde benim ısrarlarım üzerine işlem kaydı açılmıştır. 1 haftadır 4444858 hattınısızı defalarca aramama rağmen geri dönüş olmamıştır.

Yuksel 3.839 Okunma

Cevaplar

 • Yuksel18 Şubat 2014

  Sayın Volvo Yetkilileri 12 şubat günü Volvo otoline yetkilileri sizinle irtibata geçerek bilgi aktarıldığını belirtmişsiniz. Sizin tarafınızdan ARANMADIM. Ben sizin otoline hattınızı defalarca aramam sonucunda bilgi sahibi oldum. Lütfen yazdığınız cümlelere dikkat etiniz karşınızdakini zan altında bırakıyorsunuz. Halen bir takım sorularıma cevap alabilmiş değilim. Bu da sorunlara baştan savma, öylesine cevap verme yaklaşımı imajını uyandırıyor . Volvo gibi bir şirkete yakışmıyor._ Parlar Oto yetkili servisiniz aracımda değişen parçaları bir hafta sonra aracımı tekrar eden sorunlar nedeniyle götürdüğümde benim talebim üzerine eksik olarak teslim etmiştir. _aracı 4 defa götürmeme rağmen işlem kaydı neden açılmamıştır? 4. defa benim ısrarlarım üzerine işlem kaydı açılmıştır. lütfen bu sorularıma cevap istiyorum. Tekrar yazıyorum her servisten aldıktan sonra aracım daha kötü bir duruma gitmiş teklemeler artmış dönemeçlerde ve kırmızı ışıkta aracım defalarca istop etmiştir. Herhangi bir dönemeçte aracın aniden durması kazayı kaçınılmaz hale getireceğinden hayati tehlike yaşayacağım bir durumun dahi olma olasılığın olabileceği bir olay karşısında volvo gibi bir şirket halen bir çözüm üretebilmiş değil. Güvenilirliği ve sağlamlığıyla övünen, insan hayatına önem verdiğini belirten volvo neden böyle bir servise yetki vermiş anlamış değilim. SERVİSİNİZLE ilgili yazdığım sorularıma halen yanıt alabilmiş değilim. Ben aracıma LPG taktırdığımda tekrar aynı sorunları yaşadığımda muhatabım kim olacaktır? Servisinize aracımı sağlam teslim ettim 1 aylık bir süredir madurum ve nedense bunlar hiç dile getirilmiyor. Sayın Volvo Yetkilileri elimde bu aracın bakıma gelmeden önce böyle bir sorununun olmadığını bakımdan sonra oluştuğunu belirten servis yetkililerinizin görüntü kayıtları mevcut. Sorulara cevap tarzınız, yazılanları yeterince incelemediğinizin bir göstergesidir. Tamamen baştan savma bu tavrınızı kınıyorum. Lütfen yazılan herşeyi detaylı okumanızı ve öyle cevaplamanızı bekliyorum. SES kayıtlarınızı incelerseniz sevinirim. saygılar

 • Volvo Temsilcisi18 Şubat 2014

  Sn. Demirci, bizimkayıtlarımızda 12 Şubat günü size gerekli bilgilerin aktarıldığı görülmektedir, gerekli araştırmayı yapıp bir hata varsa tekrarının önlenmesi adına gerekli, düzenlemeler yapılacaktır. Cevap alamadığınız diğer sorulara gelince. Mevcut yasal düzenlemeler sebebiyle, Volvo Otomobil Tic. Ltd.Şti olarak Yetkili Servislerimizin nihai tüketicilere uyguladığı fiyat politikasına müdahale şansımız bulunmamaktadır. Biz tavsiye fiyat listesi yayınlarız ve bu listeyi http://www.volvocars.com/tr/sales-services/services/pages/service-price-indicator.aspx internet adresinde duyururuz. Bu tavsiyeye uymak ya da uymamak Bayinin kendi vereceği karardır ve müdahale hakkımız yasal olarak bulunmamaktadır. Bu konudaki rahatsızlığınızı ilgili bakanlığa bildirmeniz gerekmektedir. Saygılarımızla, Volvo Otomobil Tic. Ltd.Şti.

 • Volvo Temsilcisi17 Şubat 2014

  Değerli Müşterimiz, Volvo OtoLine sizinle 12 Şubat günü irtibata geçereke LPG sistemi sökülmeden işlem yapılamayacağını ve yapılan işlemlerin sağlıkı olamayacağını izah etmiştir. Bu nedenle yukarıda ifade etmiş olduğunuz Volvo OtoLine tarafıma dönüş yapmamıştır bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır. LPG sistemini 15 Şubat Cumartesi günü sökerek servis girişi yaptığınızdan, aracınızda bulunan arızanın detaylı araştırması vakit almaktadır. Ayrıca Hafta sonu Saha mühendislerimiz hizmet vermemekte olup, aracınızın durumu ile ilgili araştırmayı bugün başlatmış olup yakın zamanda çözüme kavuşturmayı hedeflemekteyiz. LPG sisteminin sökülmüş olması arızanın o sistemden kaynaklanmadığı anlamını taşımaz. LPG sistemi, yetkisiz ve Volvo üzerinde ehil olmayan birimlerce takıldığından, aracın hangi sisteminde zamanla ortaya çıkabilecek kablo hasarları ve yazılımsal arızaların yaratmış olduğu sıkıntıları bulmak vakit alan bir işlemdir. Aracınıza ehil olmayan kişi ve kurumlarca müdahale yaptırırken , kullanıcı olarak baştan kabul ettiğiniz risklerin arasında , bu tür stamdart dışı arızalar bulunmaktadır. Gerekli sabrı ve ve zamanı tarafımıza tahsis ederseniz sorununuza çöüzm getirebileceğimiz inancıyla çalışmalarınızda başarılar dileriz. Saygılarımızla, Volvo Otomobil Tic. Ltd.Şti

 • Yuksel15 Şubat 2014

  Sayın Volvo GM Aracımı LPG'li olarak kullanıyorum ve servise teslim ettiğimde de bu sorunlar yoktu. Aracımı aldığım akşam servisteyken titreme alıp verme sorunu çıktı. Görevimden dolayı aracı almak zorunda kaldım ve bir hafta sonra servise geri götürdüm. Evime dönerken yolda araçta motor sistemi servis gerek diye yazı çıktı. Neye dayanarak LPG ye bağlıyorsunuz? Eskidende LPG li olan araçta bakımdan sonra bu sorunlar çıkıyor, servisinizin işlem kaydı açmaması, yaklaşımları, diğer yetkili servislerinizin şasi nosunu alıp farklı farklı fiyat vermeleri ve servis ustasının müdürle konuşmaları (bu araç geldiğinde böyle sıkıntılar yoktu bakımdan sonra oldu demesi) tüm bunalara rağmen LPG ye bağlamanızı hayretle karşılıyorum. Volvo gibi bir marka benim diğer şikayetlerimi görmezden gelip sadece sorunu başından atarcasına mağduriyetimi defalarca gelip gitmememi vs görmezden gelip LPG ye bağlamasını kınıyorum. 15.02.2014 tarihinde aracımı BRC bayisine götürdüm LPG ile ilgili bır sıkıntı olmadığını araçtan LPG yi sökmemize rağmen aynı sıkıntıların devam ettiğini gördük ve aracı servisinize teslim ettik. Lütfen daha duyarlı olmanızı ve firmanıza yakışacak şekilde çözüm üretmenizi bekliyorum. Madur olan siz değilsiniz benim saygılar.

 • Volvo Temsilcisi12 Şubat 2014

  Değerli Müşterimiz, aracınızın arızası Markamızla alakalı olmayıp, aracınızda takılmış bulunan LPG sisteminden kaynaklanmakta olup, arızanın giderilmesi için LPG servisinizden çzöüm aramanızı rica ederiz. Eğer Çözümün Volvo Yetkili Servisinden üretilmesi yönünde ısrarınız mevcut ise, öncelikle LPG sisteminin araçtan sökülmesi ve aracın orjinal haline geri çevrilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla, Volvo Otomobil Tic. Ltd.Şti.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön