26 Şubat 2013 #1653936

Volvo Aracımın Stop Etme Arızası Giderilmeden Teslim Edildi!

Yeni aldığım Volvo S-60 aracımın sabahları stop etme arızası sebebiyle Otokoç İstinye servisine götürdüm. 3 gün serviste kalan araç yazılım yenilendi denilerek teslim edildi. Ancak ertesi gün arızanın devam ettiğini görerek tekrar servise götürdüm; 2 gün kalması gerek dendi aracı bıraktım ertesi gün servisten arandım aracın tamir edilmediği ancak aracı geri almam gerektiği söylendi. Servis müdürü bunun önemli bir şey olmadığı sabahları 30 saniye aracı ısıtarak kullanmam gerektiğini söyledi. Volvo aldığıma pişman oldum; bu arıza kronik ve Volvo servisleri arızayı gideremiyor. Çözüm bulamadıkları taktirde kusurlu olduğu için dava etmeyi düşünüyorum.

Mehmetcan 997 Okunma

Cevaplar

  • Mehmetcan27 Şubat 2013

    Bugune kadar kullandığım değişik marka ancak aynı standarttaki aracların(Mercedes; Audi;Bmw) bu sorun kesinlikle yaşanmadı... Demekki Volvo yukarıdaki araçlarla aynı standartta değil yada Volvo araçlarındaki bu genel arızayı giderecek tekniğe sahip değil. Aracın çalışma srasında stop etmesi bal gibi arızadır ve verdiğiniz cevap tatmin edicilikten uzaktır.

  • Volvo Temsilcisi27 Şubat 2013

    Sn. Temel, aracınızda yaşamış olduğunuz durum bir arıza olmayıp, araç içerisinde bulunan 20'ye yakım elektronik ünitenin, ilk çalıştırma esnasında gerçekleştirdikleri karşılıklı test ve haberleşme sürecinin tamamlanmasından önce hareket etmeye çalışılması sonucunda oluşan bir durumdur. Bu süre ortam ve araç sıcaklığına ve iki sürüş çevrimi arasında geçen sürelere bağlı olarak değişkenlik arzedebilmektedir. Evinizde bulunan bilgisayar, cep telefonu tablet PC gibi ciazların açılma süresi bile 1 dakiyaı bulurken, tüm bu üniteleri ve onlardan daha fazlasını barındıran bir otomobilin kontağı çevirir çevirmez harket etesini beklemek doğru değil kanımızca. Tabi ki aracın fiziksel olarak hareket etmesinde bir sıkıntı olmaz, ancak araç kontrollerini tamamlayamayıp, güvenli bir sürüş ganatisi vermediğinden, hareketin engellenmesi gerektiği yönünde kara vermektedir. Bu sürenin kısalıltması yönündeki talepleriniz Ar-Ge departmanımıza iletilmiş olup, herhangi bir geliştirme yapılması durumunda size derhal bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Volvo Otomobil Tic. Ltd.Şti.

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön