02 Nisan 2013 #1718919

Volvo Aracımın Sorunu Garanti Kapsamında Giderilmiyor!

S40 aracımı alalı 2.5 sene oldu, havalar ısındığı için klimayı açtım fakat soğutmuyordu. Serviste kontrolleri yapıldı ve herhangi bir hasara bağlı olmaksızın radyatörün ömrünün bitmiş olduğu ve garanti dışı olduğu söylendi. Masrafı ise 1500 tl. Volvo aracımı alırken sağlam dayanıklı bir araç olduğu için tercih etmiştim fakat gerçekte böyle olmadığını anlamış oldum. İlk sene içinde de garantiden eksoz değişmiş ve ücret alınmamıştı. Bence bu ücretsiz değişimi yapılması gereken bir durum çünkü üretim hatası bir parça. Fakat üretim hatası olsa bile 2 sene dolunca bu tip parçaları kendi cebimizden ödememiz gerekiyormuş. Bu yüzden fazla para verip daha sağlam araba aldım düşüncesi yanlış.

Tolga 757 Okunma

Cevaplar

  • Tolga17 Nisan 2013

    Aracımın garantisi 3 sene imiş, servis çalışanları sayesinde bunu öğrendim ve garantiden parça değiştirildi.fakat buraya yorum yazan yetkili, aracımın 3 yıl garantide olabileceğinden bahsetmedi.

  • Volvo Temsilcisi03 Nisan 2013

    Sn. Kasacı, aracınızın yasal garanti süresi sona erdiğinden, söz konusu arızanın garanti kapsamında giderilmemesi doğal bir sonuçtur. Kaldı ki klima radyatörü harici etkenlere maruz bir parça olup, arızalanması durumunda her zaman üretim hatası olduğu anlamını taşımamaktadır. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön