Volvo V40 Aracımın Silecek Sorunu Var.

Ertan K. |

05.02.2014 tarihinde Volvo V40 advance araç aldım. Birkaç ay sonra sol silecek suyu tam temizlememeye ve iz bırakmaya başladı. Baba en yakın Otokoç Antalya'ya yıllık bakıma gittiğimde sorunu iletir garantiden değiştiririm diye düşündüm. İlk bakım için 31.01.2015 tarihinde Otokoç Antalya'ya aracımı getirdiğimde 6000 km de idi, bu arada silecek sorununu görevliye aktardım.

Servis görevlisi silecek için garanti servisini aradığını ve 6 ay süre geçtiği için garanti kapsamında olmadığını ifade etti. Volvo aynı sorunu yaşayan başka bir müşteriye şu ifadeyi kullanmıştı "6 ay veya 10.000 km boyunca silecek garanti kapsamındadır" demişti. 10.000 km doldurmayan araç garanti dışı bırakıldı.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ertan K.
  02 Şubat
  11:49

  Volvo, kalitesi ve sağlamlığı ile öne çıkan, ayrıcalıklı ve maliyetli bir markadır. Volvo v40 alırken bunları göz önünde bulundurarak seçim yaptım. Ama v40 sileceği ile ilgili başka kullanıcılardan da şikayet olduğu ortadadır. Yeni alınan bir aracın birkaç ay sonra sileceğinde sorun olması sadece kullanıcı ve dış etkene bağlanmaz. Bu gerekçe Volvo markasına ve prestijine yakışmamaktadır.

 • 01 Şubat
  23:10

  Değerli Müşterimiz,

  silecek süpürgeleri 6 ay ya da 10.000 km, hangisi önce dolarsa, garanti kapsamındadır. Sizin aracınız henüz 10.000 km yapmamış olmasına karşılık 6 aylık süreyi aşmış olduğundan, garanti kapsamı uygulanamaz. Silecekler, sarf malzeme olup, kullanım, çamur, toz ve güneş gibi faktörlerden etkilenerek ömrünü yitirirler. Bu sebeple garanti kapsamı bu kısıtlamalar ile uygulanmaktadır.

  Saygılarımızla,

  Volvo Car Turkey