11 Haziran 2015

Volvo Türkiye İçin Navigasyon Güncellemesi Çıkartmıyor!

2011 yılında Grup Volvo'dan S60 araç satın aldım. Navigasyon farkı olarak da 4000,51 TL ödedim. Araç için her yıl güncelleme çıkacağı belirtilmesine rağmen ilk güncelleme 2013 Eylül'ün oldu. Ayrıca ilk iki güncellemenin ücretsiz olacağı belirtilmişti. Ancak ilk güncelleme için 180 Euro para ödedim.

2014 yılında her hangi bir güncelleme çıkmadı. 2015 Nisan ayında Volvo firması aracım için bundan sonra Türkiye'de navigasyon güncellemesi çıkmayacağını bildirdi. Halbuki ABD, Avrupa ve Rusya pazarlarında navigasyon güncellemesi çıkartan Volvo, Türk müşterilerine ikinci sınıf muamelesi yapıyor. Bu durumda güncellemesi olmayan ve 4000 TL fark ödediğim navigasyon sistemi işlevsiz hale geldi.

Zafer 6.070 Okunma

Cevaplar

  • Zafer 11 Haziran 2015

    Merhaba, navigasyon cihazını 3. şahışlardan satın almadım ki. Aracı navigasyonlu olarak Volvo firmasından satın aldım. Ayrıca harita üretici "Here" gönderdiği cevapda konunun muatabını Volvo olduğu yazıyor. Anlaşıldığı üzere "Volvo" "Here" firmasından güncelleme talebinde olmadığından dolayı "Here" güncelleme yayınlamıyor. Avrupa, rusya ve a. b. d. Pazarında ise Volvo güncelleme talebinde bulunuyor. "Here" da güncellemeleri Volvo firması için üretiyor. Volvo da güncellemeleri ücret karşılığı satıyor. Ayrıca farz edelim "Here" Türkiye için artık harita üretmiyor. Volvo bu durumda Türkiye için "Harita" üretmeyecek bir firma ile neden anlaşıyor. Bunun sorumlu tamamen Volvo'ya aittir.

  • Volvo Temsilcisi11 Haziran 2015

    Değerli Müşterimiz, Volvo, navigasyon haritası üreten bir firma olmayıp, bu haritaları 3. şahıslardan satın almaktadır. Bu 3. şahıs firmalar ise zaman zaman güncel olmayan üretim yıllarına ait harita güncellemelerini durdurabilmektedir. Bu Volvo'nun elinde olmayan bir durum olup, her yıl harita güncelleneceği bilgisi doğru bir bilgi değildir. Hiçbir surette ilk güncelleme ücretsiz sunulmamıştır. Bu bilgiyi size veren arkadaşımız bunu yazılı iletmiş ise, bunu belgelemeniz halinde size ödemiş olduğunuz ücreti derhal iade etmeye hazırız. Saygışarımızla, Volvo Car Turkey

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön