23 Mayıs 2015

Volvo Servis Yedek Parça!

1) - 2013 Volvo v40 aracımla kaza yaptım. Aracımda maksimum 6.000 TL'lik hasar vardı. Dışarıda yaptırsam garanti dışında kalacaktım. Sigorta ile kasko anlaşmış gibi 23.000 TL hasar çıkardılar. 2) - Hasarın onarılması en fazla 20 gün dediler. 30 günü geçti. Nedeni ise yanlış egzoz gelmesi. 3) -Taktıkları egzoz yamuk. Yamuk olan egzoz için özel servise yönlendirildim. Kendileri sanki servis değil ısıttırıp yukarı kaldırdık. 4) Hasar sonrası boyadılar ve o boya döküldü. Tekrar boyadılar renk tutturamadılar, dışarıda boyattım. 5) -Aracım 33.000 km de karter, krank mili, yağ pompası değişecek fabrikasyon hatası 10-15 gün servis de kalacak bana ikame araç vermediler.

Fatih 6.383 Okunma

Cevaplar

 • Fatih 26 Mayıs 2015

  Aracımı servise bakım için getirdiğimde sağ koltuğunda bulunan leke için temizlik hizmeti istedim bir şartla çıkartabileceklerse. Personeliniz baktı ve çıkartırız dediler. 480-500 TL'dediler temizlik ücreti kabul ettim. Dışarıda 100-15 TL'ye temizlik yaptırabiliridim. Servisin koltuk malzemesine uygun temizlik ürünleri var diye düşündüm zaten çıkartabileceklerini taahhüt etmişlerdi. 500 TL veya yakın ücret verdim leke hala koltuğumda.

 • Fatih 25 Mayıs 2015

  Bir de durumun güncel olmadığı konusu yazılmış. Bugüne kadar internet ortamında herhangi bir şikayette bulunmadım. Anketörlerinizde şikayetlerim var. Demek ki okumuyorsunuz. Hasar sonrası yaşadığım sıkıntılar beni bugüne kadar getirdi. Şimdi aracımdaki sıkıntı şu. Karter, yağ pompası, krank mili arızalı aracım henüz 33.000 km de. Bu parçaların gelmesi 10-15 sürebilirmiş. Ben zaten siz de yedek parça olduğunu görmedim. İkame araç tahsis edilmedi, 10 gün sonra verilebiliyormuş. Neden 10 gün araçtaki kusuru kabul ediyorsunuz. Beni neden 10 gün araçsız bırakıyorsunuz.

 • Fatih 25 Mayıs 2015

  Hasarda aracım için gelecek r-design egzoz yanlış geldi. Servis tarafından yurt dışından getirilen egzoz takıldıktan sonra uyumsuzluk olduğunu fark ettim. Ustalar baktı evet yamuk dediler ama doğru takıldı bizim yapacağımız bir şey yok. Ürünün ayıplı olduğunu kabul ettiler. Yeni egzoz istedim. Beni herhangi bir egzozcuya gönderip ısıttırmamı söylediler. Konunun sigorta ile alakası yok. Ben daha sonra sözlü servis müdürü şikayet yapacağım dediğimde sigortanın mini onarımına yolladılar.

 • Volvo Temsilcisi25 Mayıs 2015

  Değerli Müşterimiz, 1- Bu kaza Şubat 2014 tarihinde oluşan bir kaza olup, güncel bir durum değildir. Sigorta Eksperi hasar tespitini inceleyerek onay verdiğinden, sigortaya gereksiz olabilecek masrafları ödetmemekle yükümlüdür. Aynı zamanda da size aracınızı tekrar bir Volvo güvenliğinde teslim etmekle de yükümlü olduğundan, gerekli onarımlar bu mertebe onaylanmıştır. Dışarıda 6.000 TL'ye onarılacak bir hasar aracınızda mevcut değildir. 6.000 TL'ye yapılan onarım sonrasında aracınıza Volvo güvenliği ile binebileceğinizi konusunda şüphlerimiz bulunmaktadır. 2- Hasar onarımları birçok birbirini takip eden sürece bağlı olduğundan, zaman zaman beklenenden uzun sürebilmektedir. 3- Bu olay yukarıda bahsi geçen hasardan bağımsız olarak Eylül 2014'te arka kısımdan aldığınız hasar doğrultusunda gerçekleşmiştir. Egzost kısmı onarım için Sigorta'nın anlaşmış olduğu RS mini onarım merkezine gönderilmiştir. Bu olay Sigortanız ile sizing aranızda çözülmesi gereken bir durum. Poliçe detaylarınıza dikkat ederseniz bu ayrıntıları görebilirsiniz. Sigortanın onay vermesi halinde elbette ki Servimizi işlemni gerçekleştirebilir. 4- Boya konusunda şikayetimnizi ilgili servisimize ileteceğiz. 5- Zaman zaman istenmeyen arızalar oluşabiir, Garanti sisteminin amacı da bu durumda müşerimize madi külfet oluşturmadan aracın onarımını sağlamaktır. İkam araç tahsisi, size sunduğumuz taahhütler arasında bulunmamakla birlikte, elde olan imkanlar dahilinde servislerimiz müşterilerimize elinden geldiğince tahsis etmeye çalışmaktadır. Zorunlu olmayan bu hizmetin sunulmamasından dolayı bayimize imkanlarını zorlmasaı ve mümkünse size araç tahsisatı yapıulması yönünde bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Volvo Car Turkey

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön