23 Mart 2015

Volvo Servis Hizmeti Tam Bir Fiyasko.

Motor soğutma suyun arıza bedeli belli değil, motoru bile açacaklar açınca belli olacak dediler. Masa başındaki bilir kişi saha mühendisleri jüri üyeleri servislerden gelen her şeye evet diyorlar. Açıklamaları donanımsız spikerler ile bize sanki sonuca ulaşılmış gibi bize aktarmaları çok saçma geldi. Başka şikayetler olsa açın. Açtıklarında fiyatı 20000-30000 arasında ve mecbur kaldık, açtık diyecekler. Doğru normal servisleri bile belirsiz olduğuna göre normal.

Kutret 4.169 Okunma

Cevaplar

  • Kutret 22 Nisan 2015

    Değerli Volvo car donanımsız servis elemanlarını aktarmış olduğu bilgileri dikkate alıp bizi yine haksız çıkardınız alkışlıyorum. Servise geldiğimde arıza giderildi ve karşılığında radyatör değiştirilerek bu sorunun çözüldüğünü söyleyen arkadaş yetkilileri 1 gün sonra tekrar arabam arıza yapıyor dediğimde aynı arızanın gerçekleşmesi üzerine arada bir borunun değiştirileceği ve karşılığında 450 TL olduğunu söylediniz bende kalsın dedim sonra Denizli akça ya gittiğimde diğer servisin borudan kaynaklandığını söyledim o boru değişti ancak sahne aynı roller başka. Sonuç borudan da değil sonra bana acı bir fatura karşılığında 20 30 bin TL gideceğini söylediler kendinizi benim yerime koyun arabayı yakarım yinede yaptırmam dedim nedeni teknik bilgi zayıflığından değil arıza o mu bu deyip 4 bin harcadım bulamadılar son çare motor açmaya kadar gideceğiz dediler servisler açılmasa bile açacağına inandığım için yaptırmadım böyle bir site olduğu için bu siteyi çok beğeniyor ve sızı her yerde anlatıyorum... Gönderdiğiniz savunma komik ve eğlenceli geldi. 

  • Volvo Temsilcisi23 Mart 2015

    Değerli Müşterimiz, aracınız servise geldiğinde soğutma suyu radyatöründe su kaçağı tesbi edilmiş olup, su kaçağına sebebiyet veren bu durum giderilmiştir. Daha sonra tekrar aynı şikayet ile servise geldiğinizde ise, şikayetinizin deyalı olarak araştırılması gerektiği tarafınız bildirilmiştir. Zira şu anda yaşamış olduğunuz arıza, ilk arızanızın sonucunda muhtemelen hararet oluşmuş olması sebebiyle ortaya çıkan farklı bir arızadır. Hararet yapan araçlarda ise onarım yönteminin belirlenmesi için öncelikle hasar boyutunun anlaşılması gerekmektedir. Sadece silindir kapak contası yanmış olabilir ve bu contanın değişimi ile sorun giderilebilir. Diğer bir ihtimal ise, silindir kapağının hararet sonucu eğilmesidir, bu durumda limitler dahilinde ise sorununu taşlama yöntemi ile gidermek mümkün olacağı gibi, limitleri aşan eğilmelerde Silindir Kapağının değişimi gerekli olacaktır. Son bir ihtimal ise, hararetin sonucunda silindir bloğunda mikro çatlaklar oluşarak, suyu silindir kanalları içine tahliye etmesidir ki bu durumda komple motor değişimi gerekecektir. Arcınızda yukarıda saydığım arızalardan en az bir belki bir kaçı birlikte oluşmuş olabiir. Şimdi, aracı incelemeden, motoru açmadan, arızayı tam olarak tesbit etmeden nasıl bir fiyat vermemizi bekliyorsunuz? En kötü senrayo'ya göre mi fiyat verelim? Yoksa en basitinden başlayıp sonra sizi daha büyük külfetler ile şaşırtalım mı? Konuyu bu açıdan değerlendirerek, emeğe karşı saygısızlık etmemenizi rica ederiz. Herzaman size sunulan çözümler, sizlerin beklentileri ile örtüşmeyebilir. Ancak bu, çözümün yanlış ya da işi yapanın ehil olmadığı anlamına gelmez. Saygılarımızla, Volvo Car Turkey

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön