03 Ekim 2013

Volvo Servis Aracımın Debriyaj Seti ve Volant Değişimi Garanti Dışı Bıraktı!

30.09.2013 tarihinde sabah işime giderken aracın vites geçişlerinin zor olduğunu farkettim. Yolun sağına çekip aracı kapattıktan sonra, vitesi boşa aldım ancak tekrar 1. ve 2. viteslere geçiremedim. Araç çekici ile Ankara Volan Volvo servisine çekildi. 1 günlük beklemenin ardından aracımdaki arızanın kullanıcı hatalı olduğu debriyaj setinden yanık kokusu geldiği bilgisini verdiler.

Sanırım debriyaj seti baskı balata normalde güzel kokuyor. Aracım 27 binde böyle bir hatadan dolayı hem Volvo markasına hemde servisine hayret ediyorum. Bakımlarını yetkili serviste yaptırmamızın hiç bir yararı yokmuş demek ki. Tüketici hakem heyetinde de hakkımı aramaya devam edeceğim.

Eşref 1.991 Okunma

Cevaplar

  • Volvo Temsilcisi05 Ekim 2013

    Sn. Yılmaz, debriyaj balatasının yanması ve yüzeydeki balata malzemesinin yok olması sebebiyle, bala üzerinde bulunan metal parçalar , balatanın kavramayı sağladığı Volan yüzeyi ile doğrudan temas ederek, metal- metal sürtünmesinden çizilmesine sebep olmaktadır. Yani Volan'ın değişimi bir arıza sonucu değili, balata aşınmasının oluşturduğu bir etki sebebiyle gerekmektedir ve daha önce anlattığımız gibi, bu tarz işlemler garanti kapsamında yapılamamaktadır. Saygılarımızla, Volvo Otomobil Tic. Ltd.Şti

  • Eşref 04 Ekim 2013

    Yalnız debriyaj balatası degıl benım sorunudum debriyaj seti ve volant 27.000 km de bır aracın volantı nasıl arızalanır ? Debriyajın kullanıma baglı olarak yıpranan bir malzeme oldugunu tabiki biliyorum firma ile iletişime gecerseniz volant ve debriyaj setinin arızalandıgını ögrenebilirsiniz. Eminim bilir kişi de incelemesindede burdaki belirttigim hususlara dikkat edecektir.

  • Volvo Temsilcisi03 Ekim 2013

    Sn. Yılmaz, Debriyaj balatası bir sarf malzeme olup, kullanıma bağlı olarak aşınan bir malzeme olduğundan, üretim veya montaj'dan kaynaklanan bir arıza olmadığı müddetçe garanti kapsamında dahil değildir. Yetkii Servismizin yapmış olduğu değerlendirme neticesinde , debriyaj sisteminde oluşan aşınmanın üretim veya montajdan kaynaklanmadığı teyid edilmektedir. Saygılarımızla, Volvo Otomobil Tic. Ltd.Şti.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön