Volvo Servis Aracımdan Gelen Ses Sorununu Gidermiyor!

Özgür K. |

2011 Model Volvo S40 D 2 debriyajdan ayağınızı çekerken müthiş bir ses yapıyor ve yetkili servisleri bunun olabileceğini bu arabalarda karakteristik bir ses olduğunu sorun çıkarmayacağını söyleseler de 1980 model Tofaşta bile çıkmayan ses Volvo gibi bir araçta nasıl oluyor da oluyor. Bunu yetkili servisleri normal karşılıyor insan şaşırmıyor değil, müdahale bile etmeyen edersek Volvo onay vermez ise işçilik sökme takma parasını alırız diyen yetkili servisler ve Volvo gibi bir marka insanı bir daha alır mıyım bu arabayı diye düşündürüyor. Alındığı günden beri olan ses ve servislerden sürekli aynı cevap garantim olduğu halde müdahale edilmemesi can sıkıcı.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Özgür K.
  11 Kasım
  00:34

  arkadaşlarınızın uyarısı malesef d 2 motorlu volvo s 40 larda bu sesin yaptığıdır,bu sesin bu arabalarda karakteristik sorunu olduğudur,debriyajı ve volanı komple değiştirsekte sesin tekrar edeceğini söyleyen arkadaşlarınıza aynı sorunumu tekrar sorar verdikleri cevabı birdaha telefonuma kaydeder siz volvo yetkililerine dinletirim birdaha ozaman ,siz bu tarz sitelerdeki firmanız adına olan şikayetleri bi gözden geçirin isterseniz,yani 1980 model tofaşta yada renault 12 de bile yapmayan bu ses nasıl oluyorda 2011 model volvo s 40 da normal oluyor çok merak ediyorum çözümünüz ve satış sonrası hizmetiniz ve servis anlayışınıza hayran kaldım emin olun birdaha asla volvo markasını bu sebepten ötürü asla tercih etmeyeceğim.

 • 07 Kasım
  00:13

  Sn. Kuş,

  debriyaj sistemi kullanıma bağlı aşına bir sistem olup, normal aşınmalar garanti kapsamına dahil değildir. Arkadaşlarımızın size uyarısı gayet doğaldır. Genel tecrübe itibari ile bu arızaların %90'ı kullanım kaynaklı olup, bu arızayı tespit etmenin maliyeti de yaklaşık 5 saat işçilik ücreti tutacağından, olası bir garanti kapsam dışı kalması olayı karşısında sizden talep edilecek bu ücretin size bildirilmesi gerekmektedir. Araştırma sonucu arıza üretim kanyaklı çıkarsa elbette ki sizden ücret talep edilmez ancak imalat veya montaj'dan kaynaklana bir arıza görülmemesi durumunda, parça değişimini onaylamazsanız bile arıza tespit ücreti olan şanzuman sökme takma ücreti alınır

  Saygılarımızla,

  Volvo Otomobil Tic. Ltd.Şti.