Volvo Maslak Evo Servisi Teyp Yazılım Ücretini Aldı!

Recep M. |

Volvo S40 aracımı teyp arızası nedeni ile Maslak Volvo Evo Yetkili servise götürdüm ve servis personelleri yazılım yükleyeceğiz çalışma garantisi yok dediler. Neticede çalışmadı ve benden yüklenilen yazılımın parasını ve servis ücretini aldılar. 203 TL yani hiç bir hizmet alamadım ve boş yere 203 TL para ödedim.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Recep M.
  01 Ekim
  12:28

  Sayın yetkili,

  İhtimaller üzerine iş yapmak sizce ne kadar doğrudur. Arızanın çözüme ulaşmadan servis ücreti alınması tamamen ayrı bir muammadır. Ekranın arızalı olduğu tarafıma bildirilmiştir (2000 TL) ücret istenilerek konu kapatılmıştır. Başka bir lokasyonda yaptırdığım testte ise ekranın arızalı olmadığı sadece teyp ile iletişiminde sıkıntı olduğu, ekran arızalı olsa klimayı, ayar menüsünü, teyp logosunu göstermeyeceği mantıklı bir şekilde hiçbir ücret alınmaksızın yetkisiz servis tarafından beyan edilmiştir. Bu durumda volvoya güvenmeli yoksa 3. Şahıslaramı Volvo da çalışan personel bu sorun ile ilk defa karşılaştığını belirtmiştir. Neticede sorun halen giderilememiştir ve arızanın dahi tespiti şaibelidir. Nasıl bir yol izlenmeli kusura bakmayın ama bedbahtlıktan başka bir şey ile karşılaşmadım.

  Not: Benim şuan için karşılaştığım ilk problem çözülememişken nasıl tekrar servise gelmemin beklenilmesi oldukça gülünç bir durumdur.

  Saygılarımla.
  Y.Recep MERMER

 • 30 Eylül
  10:53

  Değerli Müşterimiz,
  onarıma başlamadan size tüm riskler anlatılmış ve onayınız doğrultusunda işlem yapılmış olup, sorunun tamamıyla giderilmesi için ilgili parçanın değişimi gerektiği tarafınıza bildirilmiştir. Değişim ücretini kabul etmemeniz neticesinde sorun çözülememiş olup, bilginiz dahilinde aracınız size teslim edilmiştir.

  Telefonda da size izah ettiğimiz gibi, birsonraki bakımınızı yetkili servislerimizde yaptırmayı düşünmeniz halinde, iligili ücreti bakım üğcretinden mahsup edebiliriz.

  Saygılarımızla,

  Volvo Car Turkey