10 Nisan 2015

Volvo LPG'li Aracımı Servise Almadı!

10 Nisan 2015'te maddi hasarlı kaza yapınca kasko firmasının yönlendirmesi sonucu en yakın Volvo yetkili servisi olan Volcar'a aracımı götürdüm. Yetkili tüm evrakları kontrol etti ve teslim formunu imzalatıp diğer çalışana aracı kontrol etmesini söyledi. Servis çalışanına aracın anahtarını teslim ederken bana araçta LPG olup olmadığını sorunca araçta LPG olduğunu söyledim.

Bunun üzerine bana "Kusura bakmayın servisimizi kapalı alan olduğu için aracınızı teslim alamayız, LPG'yi sökülürse bakabiliriz" dedi ve anahtarı iade etti. Hiç şaşırmadım. Çünkü aynı "yetkili" servis geçen ay bana aracıma lazım olan bir parça numarasını emeğe saygısızlık diyerek vermemişti.

Hakan 4.890 Okunma

Cevaplar

  • Volvo Temsilcisi15 Nisan 2015

    Değerli Müşterimiz, LPG'li araçların onarımı için özel yetkili mühendislern çalıştırılması ve Servisn buna göre fiziki koşullarını düzenlemesi gerekir. Volvo olarak, stnadrt ve orjinal ekipman olarak sunduğumuz ve garanti verdiğimiz bir LPG sistemi olmadığından, ilgili fiziki standartları ve eleman şartnı sağlamalarını beklememekteyiz. Bu nedenle yasal mevzuat uyarınca hizmet vermeye uygun olmayan mekanların LPG'li araç kabul etmesi riskli ve kanuna aykırıdır. Bu nedenle, standart dışı olan ekipmanın sökülmesi halinde seve seve aracınız a hizmet sunabileceğimizi ancak, LPG'nin araçata bulunduğu süre içerisinde, Servismizin aracı kabul edemiyor olmasını haklı ve uygun bir davranış olarak değerlendireceğimizi işbu vesile ile belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Volvo Car Turkey

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön