Volvo Hep Kullanıcı Hatası...

İbrahim K. |

2013 yılında xc60 Volvo aldım. Aracın sürücü koltuğu deri idi ve deforme oldu. Ayrıca servise gittiğimde deri bakımı ile ilgili set aldım ve bakım yaptırdım. Garanti kapsamında deri değişikliği istedim. Her altı ayda bir deri bakımı yapılmalı imiş ve kullanıcı hatası gibi işi yokuşa sürecek ifadeler kullanılarak talebim reddedildi.

Birincisi bakımların tamamını servise yaptırdım şayet öyle bir şart var ise servis beni uyarmalıydı. Kullanıcı hatasının ne olduğu söylenmedi. Herhalde garantinin kullanılması için koltuğa oturmamam gerekiyormuş. Servisle ilgili diğer şikayetlerim cabası. Tüketici mahkemesine dava açacağım. Daha Volvo almam.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • İbrahim K.
  02 Nisan
  13:34

  Mahkemede görüşürüz

 • 30 Mart
  16:05

  Değerli Müşterimiz,

  deri bamkımı ile ilgili hususlar, aracınız ile birlikte verilen kullanım kılavuzlarında açıkca yazılmıştır. Deri dopal ve yaşayan bir malzeme olup bakım gerektirir. Bu bakım işlemi, aracın bakım işleminin bir parçası değildir. Bu kişisel kullanım hassasiyetine giren bir konu olduğundan, sizlerin inisyatifine bırakılmıştır. Garanti, ancak üretim ve montajdan kaynaklanan arızaları gidermek için mevcut olna bir prosedürdür. Koltuk derilerinde oluşan deformasyon, kullanım hatası değil, sadece derinin doğal aşınmasıdır, ki bu da garanti kapsamına girmez. Bu aşınmayı asgariye indirmenin yolu ise düzenli aralıklarla , tavsiye edilen ürünleri kullanarak bakım yaptırmaktır.

  Saygılarımızla,

  Volvo Car Turkey