15 Mayıs 2013

Volvo Hatalı Olan Ön Camı Değiştirmiyor!

Volvo aracımın ön cam kısımda dışarının cam yüzeyinde pürüzlü bir zedelenme var servise gitti servis halksınız dedi resmi çekti Volvo ya gönderdi ancak 20 gün sonra döndüler ve reddettiler değişmeyeceğini ve garanti kapsamında olmadığı söylediler. Volvo araç ve şirket nasıl da olur içten sürüş güvenliğini tehlikeye atan bir parçayı değiştirmez kendi hatası olduğu halde kabul etmediler hatayı bundan önceki 5 aracımda Volvo idi incelensin ve gayet memnundum ama bundan sonra Volvo almayacağımı bir kez daha öğrenmiş oldum. Önemli olan müşterinin memnuniyeti ben zaten kaskodan ön cam değişimi ücretsiz olarak yapabiliyorum.

Fedakar 841 Okunma

Cevaplar

 • Fedakar 16 Mayıs 2013

  1- Aracın garantisi dediğiniz gibi sayfanızda olan şekli ile de aynen şu şekilde yer alıyor. (- Tüm Volvo otomobilleri, 3 yıl garanti kapsamındadır. Garanti süresinin ilk 2 (iki) yılı sınırsız km olmak üzere üretici firma, 3. (üçüncü) yıl ise 100.000 km'ye kadar ücretsiz Volvo Oto Garanti hizmeti kapsamındadır.) dir. O zaman 3 yıl garantisine çoğu parça girmemektedir.(Yani 3. Yıl garantisine inanmamak gerekir güzel bir tespit olmuş oldu.) 2- zaten ben aracım zarar görmesin diye kullanmayım o zaman devamlı kapalı garaj da dursun binmeye gerek yok niye dış ortamlardan boşuna zarar görsün ki ? Ayrıca bunu servisinizin dediği evet abi haklısın sıkıntı var kusurlu deyip sizin kabul etmesi ki tezatlık oluşturuyor. O zaman servis elemanlarınız bu işi bilmiyor yada umursamıyor yada yorum yapma yetenekleri çok güzel ve insanları yanlış yönlendiriyor. Yada onların kabul etmesine rağmen sizin değiştirmemek için göstermiş olduğunuz bir çabayı ortaya koyuyor ki müşteri ne yaparsa yapsın bizi ilgilendirmez manası çıkıyor. Sonuç Olarak birşey anlayamadım zaten mu müşteri memuniyetinizide anlamak çok mümkün gözükmüyor. sadece burdan şunu herkezle paylaşmak istiyorum şahsi görüşüm bundan önceki 5 arabamda volvo idi menmundum ve hepsinide volvo ile değiştirdim. ama şunu gördüm volvo yıllar ilerledikçe hem kaliteden hemen güvenlikten hemde müşteriden uzaklaşarak ve kalitesiz bir hal alıyor.Benim sizlere tavsiyem volvo alırsanız müşteri açısından hizmet ve kaliteyi göz ardı etmeyin ben diğer firmalarda böyle birşey görmedim açıkca sı alt kısımda facebook ta bi arkadaş yorum yazmış bu konu ile alakalı toyoto kullanıcısıyım diye şunu da söyleyim arkadaşım 3 yıl önce toyoto dan araç aldı motordaki fabrika hatasından dolayı aracı 2013 modelle değiştiriler sıfır. istenirse iletişim bilgileri de verilebilir. Toyoto gibi bir firma bunu yapıyorsa volvo ya yakışanda bu sevyede oluyor demek ki diye düşünmemek mümkün değil. Tşk.

 • Volvo Temsilcisi16 Mayıs 2013

  Sn. Günisli, 1- aracın yasal Garanti süresi 2 yıl olup, 3. yılında 100.000 km'ye kadar Volvo'nun hediyesi olan 3. yıl uzatılmış garantisi kapsamındır. Uzatılmış garanti kapsamı yasal garanti kapsamından daha farklı olup, ayrıntılar size teslim edilmiş olması gereken Volvo OtoGaranti kitapçığında mevcuttur. Kitapçık size teslim edilmemiş ise, lütfen yetkili satıcnıza müracaat ederek talep ediniz. 2- Cam yüzeyinde oluşan hasar,i camın iç yapısında değil, dış yapısında yüzeysel bir hasar'dır. Bu hasar'ın üretim anında oluşmuş olması, 2 yıl boyunca farkedilmemiş olması sonucu, zayıf bir ihtimaldir. Daha kuvvetle ihtimal harici etkenler ile oluşmuş olup, Garantinin kapsama koşulu olan, üretim ve montajından kaynaklanmış olmasıdır. Bu nedenle garanti kapsamına alınmamaktadır. Bu hasara sebebiye verebilecek başlıca etkenler ise, ağaçlardan yayılan reçineler veya havadan gelen kimyasal serpintiler. Sonuç olarak, üretimden ve montajdan kaynaklanan bir hasar olmaması ve sigorta kapsamında olması sebebiyle, salt müşteri memnuniyeti adına sorunu üstlenmemiz mümkün değildir. Saygılarımızla, Volvo Otomobil Tic. Ltd. Şti.

 • Fedakar 16 Mayıs 2013

  Sorularımı şu şekilde sıralamak istiyorum. 1-Yasal Garanti Süresi peki 2 yıl mı 3 yıl mı ? Size sormak istiyorum 2-Bir camın üzerinde puruzlu bir hasar söz konusu demişisiniz. Bu cam kullanacı hatası olma olasılığı 0 dır çizilmediği takitirde cizik yok sadece camda bozulma var bu benim mi yoksa camın mı yoksa volvo nun mu yoksa mercedes veya bmw nin mi ? 3-Demişisiniz ki aracın aldığınızda ortaya çıkması lazım öyle bir mantığı sadece volvo dan duydum o zaman şu manaya geliyor. Malzeme bozulmaz bozulsa da ilk günlerde bozulur eğer şayet bozuluyorsa da zaten kabul etmeyiz ? o zaman 2 yada 3 yıl garantiye ne gerek var yapmayın. Sonuç olarak arkadaşlar müşteri memunuiyetini görüyorsunuz volvo kendi hatasını kabul etmiyor ve kendi ürünün arkadasında bu kadar durabiliyor. Volvo alırken bir daha böyle düşünmenizde fayda var. Kendi problemlerimi tüm sosyal medyada duyurmak şartı ile sürdüreceğimi bildiririm.

 • Volvo Temsilcisi16 Mayıs 2013

  Sayin Yetkili, Aracın ön camıyla ilgili resimler teknik birimimiz ile paylasilmistir. Musterimizin de belirtmis oldugu uzere camda puruzlu bir hasar soz konusudur. Aracın on caminda üretim kaynaklı bir problem olmadigini bildirmek ister, şayet uretim kaynakli bir problem olsa idi, bu durumun ilk gunden belli olacagini, arac satin alindiktan 2 sene sonucunda ortaya cikmasının mumkun olamayacagini onemle hatirlatmak isteriz. Ayrıca aracın yasal garanti süresi de dolduğu için konu garanti kapsamında değerlendirilememektedir. Müşterimiz arzu ettigi takdirde ucreti karsiliginda gereken degisimin gerceklestirilebilecegini bildirmek isteriz. Saygılarımızla, Volvo Otomobil Tic. Ltd. Şti.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön