31 Aralık 2013

Volvo Aracımın Start Stop Problemi 4 Yıldır Çözülemedi!

2010 yılında aldığım S40 aracım Türkiye'ye getirilen ilk start stoplu araçtı. Daha ilk yılda start stop hata çalışmamaya başladı. Her yıl en az 2 ya da 3 defa servise gidip resetledik ve ancak 3 hafta düzenli çalışıp tekrar bozuldu.

2012 yılında Volvo altunizade servisi aküyü değiştirdi ancak aynı problem hala devam ediyor. Bir daha servise gittim tekrar akünün değişmesi gerektiğini söylediler ancak kullanım hatası olduğunu belirttiler. Yani araç az kullanıyorum. Ben aracımı evimden işe gitmek için aldım, şehirler arası yolculuk için değil. Merkezi aradım bir şey yapamayız dediler. Demek ki Volvo start stopu şehir içi değil şehirlerarası için üretmiş. O zaman nasıl yakıt tasarrufu sağlayacak.

Faysal 3.282 Okunma

Cevaplar

  • Faysal 03 Ocak 2014

    Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürler. Ancak her servise gittiğimde aküm şarj edildi buna rağman ancak bir iki gün çalıştı ve tekrar devre dışı kaldı. Kaldı ki Uzun yol da yapıyorum bazen. aynı aracı benim standartlarımda kullanan bir çok kişide bu problem hiç görülmedi. Benim aldığm araç sanırım ilk getirilen test aracıydı 2010. Bu şekilde problem çıkaracağını bilseydim asla fazladan para verip start-stoplu araç almazdım. Şu an yeniden şarj edildi ancak çalışmıyor start-stop. Akü değişimi gerekiyor dedi servis. Sizden ricam son defa akünün değişmesi... kolaylıklar

  • Volvo Temsilcisi31 Aralık 2013

    Değerli Müşterimiz, Start-Stop özelliğinin çalışması için gerekli koşullar ayrıntılı olarak size verilen kitapçıklarda açıklanmıştır. Akü bildiğiniz gibi şarj gerektiren bir parça olup, akünün nominal değere ulaşması için gereken bir şarj süresi bulunmaktadır. Sürekli kısa mesafelerde kullanılan araçlarda şarj için yeterli süre bulunamadığından, sistemin aküsü tam dolamıyor ve sistem devre dışı bırakılıyor. Sistemde bir arıza mevcut olmayıp, sizin kullanım alışkanlıklarınız nedeniyle , akü şarj olamadığından çalışmamaktadır. Tüm şarj gerektiren ürünlerde olduğu gibi bu sistemin şarj olması için gereken süreyi tanımıyor olmanız, ürünün bir hatası olmayıp kullanıma bağlı unsurlar nedeniyle oluşan fonksiyon kaybından ibarettir ve kullanım alışkanlıklarınızın değişimemesi halinde Volvo tarafından yapılabilecek bir düzeltici faaliyet bulunmamaktadır. Ayrıca bu fonksiyon kaybının aracın güvenli kullanımına ve günlük işlerinizin aksamasına engel olmadığını ve aracın sağlıklı ve sorunsuz bir şeklide kullanılabildiğini bu şikayeti okuyan diğer müşter veya müşteri adaylarına hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Volvo Otomobil Tic. Ltd. Şti.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön