17 Aralık 2013

Volvo Aracımın Radyatör Arızası Garanti Kapsamında Onarılmıyor!

Benim 2011 model Volvo S60 D3 aracım var, aracımın radyatöründe çatlak oluşmuş servisde tespit ettiler tamiri için garanti bölümüne bildirdiler. Garanti bölümü bu arızayı garanti kapsamına alamayacağını bildirdi. Neden olarakda aracımın bakımlarının tam zamanında olmadığını söylediler.

Benim aracım ek garantide şuan mademki garanti kapsamına alınmayacaktı ben neden bakımlarımı yetkili servisde yaptırdım o kadar para ödedim. Bu durumda Volvo'nun diğer araçlardan hiç bir farkı yokmuş. Hatta o firmalar sorun çözme konusunda daha iyiler. Ben sorunumun çözülmesini istiyorum gerekirse yasal bütün haklarımı kullanacağımı belirtmek isterim.

Serkan 2.680 Okunma

Cevaplar

  • Volvo Temsilcisi17 Aralık 2013

    Sn. Erkan, aracınız ile birlikte sunulan Volvo OtoGaranti Kitapçığındai garanti koşulları açıkca belirtilmiş olup bakımın zamanında yapılmamamsının sonuçları tarafınıza anlatılmıştır. Araç bakım zamanına 1.500 km kala "bakım randevusu alın" uyarısı vermeye başlıyor. Bu da size bakım için zaman planlamanıza yetecek sürede, her aracı çalıştırmanız ve durdurmanızda araç tarafından hatırlatma yapıldığı anlamına geliyor. Sonrasında ise bakım zamanı geldiği uyarısı çıkmaya başlıyor. Artık planlamaktan öte hareket geçme zamanı geldiği uyarısıdır aracın size anlatmaya çalıştığı. Tüm bu uyarılara kulak asmadan, süreleri geciktirmek sizlerin tercihi olup, size kitapçıklarda açıkca belirtilen sonuçları peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Bununla birlikte, geç de olsa bakımları yetkili servislerimizde (80.000 km bakımınız hariç) yaptırmış olmanız karşısında, 3. Yıl uzatılmış garanti kapsamında yardımcı olamayışımızı affettirmek maksadıyla, sadık müşteri indirimi kapsamında sizlere yardımcı olmaya hazırız. Bu konu ile iilgili bu hafta sonuna kadar Volvo OtoLine tarafından sizinle irtibata geçilecektir. Saygılarımzla, Volvo Otomobil Ticaret Limited Şirketi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön