Volvo Aracımın Motor İçine Giren Bezden Dolayı Aracım Arızalandı.

Mustafa Kemal Ç. |

11.05.2014 tarihinde evimden çıktıktan yaklaşık 5 dk. sonra yürüyen aksanın ön kısmında bir takılma hissi ile (rüzgarda ki bayrağın direğe çarpma sesine benzer) 60 km/h ile giderken, tekere bir şey takıldı diye düşünerek hemen durdum (40 m). Aracın altına baktım ve herhangi bir şey görmedim.

Sonrasında aracı çalıştırmak için marşa bastım çalışmadı. Tekrar bastım yine çalışmadı. Bende çekici çağırarak servise yönlendirdim. Bir gün sonra beni servisten usta aradı. Aks'ın altından bir bez parçası motorun içine girmiş ve kayışın dişlileri arasına girerek motoru dağıtmış. Masraf 27.000 TL şeklinde bir yorum yaptı. 24 Nisanda periyodik bakım için servise giren aracın fren balataları değiştirildi.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mustafa Kemal Ç.
  09 Haziran
  16:55

  VOLVO müşteri hizmetleri ile bire bir görüşme talebim var! Yardımcı olur musunuz?

  Daha öncede belirtiğim gibi, VOLVO XC60 aracım yolda giderken aniden ses çıkardı ve durdu. Motorun için mavi bir bez saptandı. 24 Nisan tarihinde periyodik servis bakımı sırasında fren balataları değiştirildi. Bu sebeple motorda saptanan uzun mavi renkli bezin servise ait olduğunu ve içinde unutulduğunu düşünüyorum.
  Aracıma yapılan hizmet anındaki servis kamera kaydının incelenmesini ve bu doğrultuda bana iletilmesini rica ediyorum.

 • Mustafa Kemal Ç.
  21 Mayıs
  15:23

  Şikayetimin dikkate alınması yönü gayet iyi... Ancak konu ile ilgili olan açıklama konusunda hala kafamda soru işaretleri mevcut.

 • 21 Mayıs
  15:20

  Değerli Şikayetvar Ekibi,

  müşterimize telefon vasıtası ile ulaşılmış ve durunun üretim kaynaklı bri durum olmayıp, harici koşullardan oluşan bir etkileşim ile oluştuğu izah edilmitir.

  Saygılarımızla,

  Volvo Otomobil Tic. Ltd.Şti.