08 Şubat 2014

Volvo Aracımın Lastikleri Balon Yaptı

Volvo Otokoç Taşdelen Bayisinden birkaç ay önce Volvo S60 marka bir araç aldım. Aldıktan bir süre sonra lastiklerden birisinin balon yaptığını farkettim. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle hemen servise gitmedim.

Bugün aracımı Otokoç Taşdelen servisine 10 bin KM bakımı için götürdüm. Bu lastik meselesini de izah ettim. Ancak oradaki servis yetkilisi lastik servisinin sahibiymiş gibi hiçbir inceleme yapmadan bunun bir yere çarpmış olabileceğini lastik firmasının bunu değiştirmeyeceğini söyledi. Oysa aracımı hiçbir kaldırım vs biryere çarpmadım. Öyle sert bir çarpma olsa janttada hata oluşurdu. Kaldıki herhangi bir çukura vaya tümseğe veya kaldırıma çarparak balon yapıyorsa zaten arıza var demektir.

Hikmet 3.451 Okunma

Cevaplar

  • Volvo Temsilcisi08 Şubat 2014

    Sn. Taşdemir Lastiklerin temel görevlerinden biri de aracın kullanıldığı zemin ile araç arasındak, yolda kaynaklanabilecek darbeleri sönümlemektir. Bu sönümleme işlemi esnadında lastik, jant kenarında doğru sıkıştırılır. Bu sıkıştırma işleminin hızı, şiddeti gibi koşullara bağlı olarak latik cidarlarında bulunan çelik hasır örgü zara görerek yırtılabilir. Bu durumda siz bu etkiyi ladtik yüzeyinde balon olarak görebilirsiniz. Bugüne kafat markamız dahil tüm diğer markalardan ve lastik üreticilerinin yapmış olduğu incelemeletin sonucunda, balon tarzı hasarların %99'unun kullanım kaynaklı olduğu görülmüştür. İstanbul yol şartlarında araç kullanam biri olarak zaman zaman tümsek, çukur veya standart dışı hız kesici kadislete maruz kaldığımız, inkar edilemeyecek bir gerçektir. Bu nedenle bıu tarz hasarların ücretsiz karşılanmadı mümkün değildir. Saygışarımızla Volvo Otomobil Tic. Ltd. Şti.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön