26 Mayıs 2014

Volvo Aracımın Debriyaj Yayı Kırık.

2012 model 38500 km'de olan Volvo aracım seyir esnasında yolda kaldı. Evo servise çektirdik. Aracın debriyaj yayının kırık olduğu tespit edildi. Balatasında sorun var mı diye kontrol ettik, balatada en ufak kusur yok. Sadece yay kırık yani kullanıcı hatası veya yıpranma gibi bahane yok.

Aracın 2 yıllık garantisi birkaç ay önce bitti. Uzatılmış garantisi var ama uzatılmış garantiden yapılamıyor diye açıklama yapıldı. Uzatılmış garanti varken iyi niyete başvuru yapılamıyor denildi. Peki yayın kırılmasının malzeme sorunu olduğunu cümle alem kabul etmiş durumda. Başka premium bir markada servis danışmanıyım, olayın teknik olarak tamamen parça kusuru olduğu aşikar. Volvo aracının arkasında durmalı.

Muhittin 8.712 Okunma

Cevaplar

  • Muhittin 05 Haziran 2014

    volvodan yapılan acıklama; olusan hasarın kullanıcı hatası olması sebebıyle ıstegınıze olumlu cevap veremıyoruz. resmen saçmalık. bu işten zerre anlayan birisi varsa bana baskı yayının kırılmasını kullanıcı hatası olarak anlatsın lütfen. ben mühendisim, başka bir otomotiv firmasında servis danışmanıyım böyle yanlış bir açıklama trajikomik, resmen basma kalıp gibi çağrı merkezindeki arkadaş kullanıcı hatası demekte. aranızda araç kullanmayı bilmeyen varsa bile, baskı yayını kullanıcı hatası şeklinde kırabilirse tebrik edeceğim.

  • Volvo Temsilcisi02 Haziran 2014

    Değerli Müşterimiz, şikayet ve isteklerinizi 4444858 numaralı müşteri lişkileri hattımıza bildirmeniz halinde sizlere daha hızlı yardımcı olabiliriz. Bu portal tarafımızdan düzenli olarak kontrol edilip cevap verilen bir portal değilidir. Saygılarımızla, Volvo Otomobil Tic. Ltd. Şti.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön