20 Mayıs 2013

Volvo Aracım Ani Frende Asimetrik Fren Yapıyor!

Sahibi olduğum xc60 aracım ilk zamanlarda sorunsuz frenleme yaparken şimdi ani fren yaptığımda direksiyon anlık olarak "atma yapıyor" sonra düzeliyor ikinci üçüncü frende düzeliyor ama belli belirsiz bazen tekrarlıyor direksiyon serbest bırakıldığında gözle görünür şekilde bu hareketi fark ediliyor.

3 ayrı servise bu gösterildiğinde hepsinden teknik olmayan açıklamalarla bunun normal olduğu açıklaması geldi. Onlardan bana bir yazı veya bunun sebebini açıklayan belge istediğimde cevap veremediler, fabrikayla görüşün teklifime tenezzül etmediler. Satış sonrası direktörü dahil, gayet normalmiş gibi bu normaldir dedi ama teknik hiç birşey yapılmadı.

Bilal 865 Okunma

Cevaplar

  • Bilal 03 Temmuz 2013

    personel memnuniyeti kişilere göre değişik çunku bazı personel çok ilgili

  • Volvo Temsilcisi20 Mayıs 2013

    Sn. Fidan, Sn. Satışsaonrası Hizmetler Diretkörümüzün, ve buna ilaveten 3 adet servisin yapmış olduğu testler neticesinde arcınızda bir arıza olmadığı teyid edilmiştir. Arıza olmayan bir durum için salt sizi memnun etmek ve sizi doğrulamak amacıyla arıza ver dememiz mümkün değildir. Volvo Otomobil Tic. Ltd. Şti. zaten %100 yabancı sermayeli Volvo Car Group'un kendi kuruluşudur. Bu nedenle Volvo TR ile yapmış olduğunuz görüşmeler bizzat Volvo'nun kendisi ile yapmış olduğunuz görüşmelerdir. Volvo TR aynı zamanda civarında bulunan 28 Ülkenin'den yönetiminden sorumludur. Arıcınızda çözülmesi gereken bir problem olsaydı , emin olun ki Ar-Ge departmanı ile sorun görüşülerek çözüme kavuşturulabilirdi ancak ortada olmayan bir sorun için Ar-Ge departmanına neyi rapor etmemiz gerektiği konusunda bilgi sahibi değiliz. Ayrıca Cuma günü Direktörümüz ile yaptığınız görüşmede, teknik olarak da sağ-sol aks uzunluk farklılılarından ve ve ani basınç etkisiyel oluşan milisaniyelik bir tarafın erken kapma oluşumundan bahsedilmiştir. Sonuç olarak aracınız, normal kullanım koşullarında herhangi bir tepki farklılığı göstermezken, çok ani bir şekilde frene basılması durumunda , anlık bir tepki farklılığı hissetirmesi normal bir durumdur ve çözülmesi gereken bir arıza değildir. Bu arada aracınız , bilginiz dahilinde, Yetkili Servislerimizce detaylı incelenmiştir. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön