28 Ekim 2016 #6802831

Volkswagen Yetkili Servisten Bozuk Araç Teslim Edilmek İstenmesi!

2011 model bir araca sahibim. Aracım seyir halindeyken "soğutma sistemi arızası" uyarısı aldı. Buna istinaden aracımı Uzay Otoya bıraktım. Aracı teslim almaya gittiğimizde araçtan garip sesler duyduk. Ayrıca eps uyarı lambası yanmaya başlamış ve motor arızası ibaresi görünmüş. Servis yetkilisi, aracın zincirinde bir problem olduğunu (araç 73 bin km'de) ve aracın bu durumda yola çıkmasının riskli olacağını söyledi. Biz de aracı bu şekilde almak istemediğimizi söyledik. Servis gerekli bakım ücretini bizden almak istedi.


Bunun üzerine teslim ettiğimiz gibi almadığımızın kayıt altına geçirilmesini ve buna göre yasal haklarımızı arayacağımızı söyledik. Ancak servis yetkilisi haddini aşan bir tavır ile bu talebimizi yerine getirmeyeceğini söyledi. Doğuş Oto'nun ismine güvenerek aracımızı teslim ettiğimiz bir servisten aracı bozuk teslim almamız isteniyor.

Bülent 2.270 Okunma

Cevaplar

  • Bülent01 Kasım 2016

    Maalesef Volkswagen Diyalog çözüm üretemiyor. Beni arayan her Doğuş yetkilisi beni gayet iyi anlıyor, beni anladıklarını da söylüyorlar. Ancak bir türlü çözüm üretemiyorlar. Servis 75bin km. Bakımını yapıyor ancak aracımdaki zincir arızasını fark etmiyor. Sağlam teslim ettiğim aracım yola çıkamayacak bir hasarla teslim edilmek isteniyor. 75bin km. Bakım ücreti ve yeni (üretilen) arızanın ücreti benden talep ediliyor. Tüm bunları Doğuş Otomotiv adına yetki verilen ve bizim Doğuş Otomotiv adına güvendiğimiz servis yapıyor. Doğuş Otomotiv ise bizi sadece anlıyor. Servisini ise korumayı tercih ediyor. Hepsinden öte aracım 3 gündür onların beni sadece anlaması için serviste yatıyor.

  • Volkswagen Temsilcisi28 Ekim 2016

    Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn.ÇOLAKOĞLU ile daha önce bize yaptığı başvuruya istinaden bir çalışma başlatılmıştır. En kısa sürede kendisine bilgi iletilecektir. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön