17 Eylül 2013 #2014718

Volkswagen Yetkili Servis Hizmet Kusuru!

Garantisi biten birçok araç mecbur kalmadıkça yetkili servise gitmezken 6 yaşında aracımı güvenilir olur düşüncesi ile ve Çanakkale'de bulunmadığından her defasında en az 500 KM katederek yetkili servise götürüyorum.


Son olarak 14.07.2013'de Bursa Doğuş otoya götürdüğüm aracımı teslim alırken ön sileceklerimin orijinal olmadığının söylenmesi üzerine bakım faturalarımı incelediğimde sileceklerimin 04.09.2012'de Vosmer Gaziemir'de değiştiğini gördüm.


Ayrıca son bakımdan önce kapanırken sesli ikaz veren otomatik kapının sesli ikazının iptal olduğunu, yokuş kalkış desteğinin zayıfladığını Çanakkale'ye geldikten sonra gördüm. Böylece Yetkili servislere güvenmemin mükafatını bir defa daha almış oldum.

İsmail 327 Okunma

Cevaplar

  • İsmail27 Eylül 2013

    Bugün Emrah bey ismli bir doğuşoto çalışanı aradı.Son bakım çıkışı aracım teslim edilirken sileceklerimin orijinal olmadığı şeklinde verilen bilginin doğru olmadığını,yetkili servislerde orijinal olmayan bir parçanın bulunmasının ve bakıma gelen araçlara takılmasının söz konusu olamayacağını söyledi.Bu durum karşısında tabii ki neye inanacağımı şaşırdım.Silecekler gerçekten orijinal ise son bakım çıkışı orijinal olmadığına ilişkin verilen bilgi ne demek oluyor.Yetkili servis çalışanları yedek parçanın orijinali ile çakmasını ayırd edemeyecek kadar bilgisiz ve ilgisiz olamaz herhalde.Ayrıca şikayetimde belirttiğim otomatik kapının ikaz sesinin son bakımdan sonra iptal olması,yokuş kalkış desteğinin zayıflamış olması konusuna hiç girmeden Vw diyalog'daki müşteri temsilcisinin şikayetvar.com'dan şikayette bulunan müşterilerin dosyasına şerh düşüldüğü söylemi için de müşteri hangi iletişim kanalından iletirse iletsin şikayetini nereden ilettiği bilgisinin dosyaya işlendiğini belirtmiş ise de bu uygulamanın hangi amaca hizmeten yapıldığını anlayamadım açıkçası .Önemli olan şikayetin hangi kanaldan iletildiği midir ? Yoksa şikayete neden olan aksaklıkların nereden kaynaklandığının tespit edilerek telafi edilmesi midir?Her bakımda enaz 500 TL. fatura çıkmasına rağmen servis çıkışı araç ya servise geldiği gibi kirli olarak ya da üstün körü aracın dışına su tutularak (yıkanmamış denilmesin diye ) teslim edilmekle SATTIĞI ARACINA VE MÜŞTERİSİNE VERDİĞİ DEĞERİ AÇIKÇA GÖSTERMEKTEDİR. VW'İN HİZMET ANLAYIŞINA GÖRE ARAÇ SADECE SHOWROOM'DA DEĞERLİDİR.SATILDIKTAN SONRA HİÇBİR DEĞER İFADE ETMEMEKTEDİR. YANİ KISA VE ÖZ OLARAK SÖYLEMEK GEREKİRSE DOĞUŞOTODA İLGİ VE ALAKA MALI SATANA KADARDIR. SATIŞ SONRASI HİZMETLER İSE TAMAMEN ANGARYA OLARAK GÖRÜLMEKTEDİR.

  • Volkswagen Temsilcisi17 Eylül 2013

    Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. AKKAYA ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 VW 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön