10 Şubat 2014 #2283615

Volkswagen Servis Ücret İadesini Yapmadı

Sahibi olduğum Volkswagen Golf'ü mü ocak ayı sonu gibi Volkswagen Samsun yetkili servisi Ozon'a götürdüm. Şikayetlerimi ilettim gayet ilgili davrandılar. Araçla test sürüşüne çıktık, bazı sorun tespitleri yapıldı. Ücretsiz şanzıman güncellememin bulunduğunu söyleyip güncellediler. Hava filtremi değiştirdiler. Bu filtre 38 TL idi. Toplamda ise bana 180 TL civarında bir fatura düzenlediler ve düzenlerken de benimle ilgilenen müşteri temsilcisi M**** adındaki usta; bu bedelin alınacak bir onaydan sonra yapılacak bir başka hizmetten de düşülebileceğini yada iade edileceğini söyleyince bende ödeme yaptım. Sonunda bu kişiyi ben aramak zorunda kaldım. Sonunda bana bu ücretin iade edilemeyeceğini söylediler. Paramı alamadım.

İsmail 765 Okunma

Cevaplar

  • İsmail23 Şubat 2014

    buradan tüm vag grup alıcılarına sesleniyorum.arkadaşlar;bu gruptan( wolksvagen.audi.seat.skoda) arac tercih etme düşüncesindeyseniz kesinlikle DSG şanzuman almayınız.bu donanım kesinlikle tasarım ve üretim hatalı.internet üzerinden kısabir araştırma yapmanız halinde dahi bu konu hakkında binlerce mağdurun neler yaşadığını ve sorunlarının kalıcı bir şekilde çözülemediğini, yetkili servislerin ise şayet garanti süreniz dolmuşsa veya bir nedenden rutin bir bakımını aksatmış ve ya dışarıda yaptırmış olmanız halinde size çıkardığı zorluk ve fahiş denebilecek maliyetler ( kavrama :4500 tl, mekatronik 6000 tl komple şanzuman 25000 tl civarında)hakkında bilgi edinmeden, özellikle kronikleşmiş 2. vitesteki titremeyle başlayan kavrama arızası ve takiben oluşan mekatronik ünite arızasının başınıza açacağı problemleri bilmeden tercih yapmayınız.şuanda ikinci el oto sitelerinde satışta olan DSG şanzumanlı ilgili marka kullanıcıları ve yalnızca şikayet var .com sitesindeki şikayetlerde bilgi edinebilirsiniz.bu sorunla ilgili olarak yetkili servise gittiğinizde sizi önce dev bir şaşkınlıkla karşılayıp gayet ilgili davranıyorlar (sanki bu durum galakside birtek sizin başınıza gelmiş ve ilk kez karşılaşılmış gibi) önce bir dsg şanzuman yazılım güncellemesi geldiğini ve bunu ÜCRETSİZ yapacaklarını söylüyorlar (lakin binlerce yazılımı güncellenen mağdurunda tecrube ettiği gibi mekanik bir problemin yazılımsal bir güncellemeyle giderilemeyeceği gerçeği ortadayken) sonrada kavramanın değişmesi gerektiği söyleniyor. burada wv nin eşsiz uygulaması '' iyi niyet garantisi '' devreye giriyor ve şayet rutin bakımlarınız serviste yapılmış ise size tamamen adamına göre keyfi bir tespit ile belirlenen bir maliyet ile bu sorunu giderebileceklerini söylüyorlar.(ben şahsen tecrube ettim ve her ortamdada bunu ıspata hazırım. istanbul doğuşta 2011 schiroccomuzda yalnızca 400 tl işçilik ve sıfır tl parça ücreti ile halledilen sorun,2009 model 1,4 golfüm için 1500 tl maliyet çıkarıldı).ve bende buradada şikayete konu olan bu sorundan ötüru şirketimizin 3 adet wv aracınıda satışa çıkardım.ve tüm aktif ve potansiyel DSG kullanıcılarını bilgilendirmeyi ve uyarmayı sürdürüyorum.ben yandım başka kimse yanmasın.ilgililerin iddadına göre yeni nesil versiyonlarda bu sorunun giderildiği söylensede kolaylıkla tespit edilebildiği gibi mağdurlara her gün bir sürü insan ekleniyor.TÜRK TÜKETİCİSİNİ BÖYLE MAĞDUR ETMEYE KİMSENİN HAKKI YOK.

  • İsmail14 Şubat 2014

    Kahrolsun wolkvagen ve dogus.birdaha kesinlikle ne alirim nede tavsiye ederim.DSG ye hayiiir.

  • Volkswagen Temsilcisi11 Şubat 2014

    Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. ESMER ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 VW 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön