08 Ekim 2016

Volkswagen Polo Aracımda Turbo Teknik Arızası!

2014 model Polo 1.2 motor araç sahibiyim. 65000 km'de turbo teknik arızası yaşadım. 6100 TL işçilik hariç masraf olduğunu bildirdiler. Tamamen fabrikasyon teknik arızası yüzünden mağdur durumdayım.

Ali 4.118 Okunma

Cevaplar

 • Ali11 Ekim 2016

  5 gündür aracım serviste bekliyor. İki gün hasar tespit için geçti. 2 gün haftasonuydu indirim talebi için merkezden yanıt beklendi ve bugün yanıt geldi simdi tekrardan indirim için yanıt bekliyorum. bugün masrafa onay versem parça siparişi verip 2 gün sonra arabamı alabilecegini söylüyorlar. 7 gün olacak arabasız gecen. Diğer şikayet verenlerden anladıgım kadarıyla tdı motor sıklıkla turbo arızalanabiliyor ve çok pahalı bir masraf olusturuyor.

 • Ali11 Ekim 2016

  Turbo'dan degisen parcalara (sensör ve bir şey daha) 2 yıl garanti veriyorlar ama turbo'nun başka parcası arıza yaparsa garanti vermiyorlar, zaten araç garantisi uzatmaları garanti süresi bitiminden sonra yapılmaması firma politikaları. Ben turbonun yeniden bozulmasından korkuyorum. Yine durup dururken böyle pahalı bir masraf olursa diye. Kaza yapmadan aracı kullandıgıma sevinemedim. Kaza yapsam bu kadar masraf cıkmazdı ve cıksada kasko öderdi. Turbo arızası fabrikasyon ile ilgili arıza olduğu için kasko ödemiyor. tdı motorların ikinci eli ya da garantisiz kullanımları çok riskli demektir. umarım ıstediğim indirimi yaparlar ve arabamı tamir ettirebilirim, garanti süresini de uzatırlarsa aracımı satmaktan vazgecip kendim kullanırım.

 • Ali11 Ekim 2016

  Garanti süresinin 2014 Mart basında bitmis olmasına rağmen, 60.000 km bakımı haric tüm bakımlarımı zamanında dogus oto yetkili servisinde yapmış olduğum için bana bir jest olarak yapabilecekleri teklif su sekildedir: Aracım 60.000 km bakımının dogus otoda yeniden ücreti karsılıgında (750 TL) yapılması sartıyla turbo için parça fiyatında %70 indirim yaparak 1900 TL ücret istemeleridir. Bana yapılan bu jeste teşekkür etmekle birlikte kapının onunde duran aracın kendi kendine bozulmasında kaynaklandıgını bildirmek istiyorum ve 1900 TL'yerine 1000 TL'ye cekmelerini istiyorum. 60.000 km bakımını da dogus otoda yeniden yaptıracagım ama parça ve araç garantisini uzatmalarını istiyorum.

 • Volkswagen Temsilcisi09 Ekim 2016

  Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. B. ile daha önce bize yaptığı başvuruya istinaden bir çalışma başlatılmıştır. En kısa sürede kendisine bilgi iletilecektir. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön