26 Temmuz 2018
Yorum Yap
#10704432

Volkswagen Panoramik Tavandan Yağmur Suyu Alan Passat Varian!

2016 model ve Haziran ayında trafiğe çıkmış aracım aynı yılın 11. ayında tavanından su almıştı ve onarım için geçen sürelerde ikame araçsız bırakılmıştım, araç ne yazık ki bugün tekrar aynı şekilde tavanından içine su aldı. Lüks araç kategorisinde ismi anılan Volkswagen Passat'ın (variant) içinde yağışlı havalarda şemsiye ile mi oturacağız? Üzüntüm odur ki su damlalarının akışını kameraya almak aklıma gelmedi. Bir de elektrik akşamı ıslanıyor, döşemeler ıslanıyor, bunlar bize gelecekte ne gibi sorunlar doğuracak bilemiyorum. Geçen sefer torpidoya kadar, dikiz aynası, makyaj aynası ve sol güneş siperliği ve makyaj aynası lambasıyla ıslanmıştı, bu sefer panoramik tavan kumandasının olduğu kısımdan su akışı oldu ve vites kenarındaki kumanda tuşları bile ıslandı. Aracın başına bir şey gelirse bu işin sorumlusu kim olacak merak ediyorum. Çok pişmanım Doğuş Oto'dan bu aracı aldığıma ve sorunu için Kartal Doğuş Oto'yu tercih ettiğime çünkü saygısız servis danışmanları ve servis personeli üzüntümü arttıracak diyalogları nedeniyle markaya nefret duymamı sağladılar. Yazıklar olsun bana siz bu aracı nerede kullanıyorsunuz içi çok tozlu ve pis diyen servis danışmanınıza, birde günde kaç tane Passat geliyor bir kaçında sunroof veya panoramik tavanından şu gelmiş çok mu diyen zihniyete. Böyle müşteri memnuniyeti anlayışı olmaz olmamalı. Bu değerler bu araçlara fazla diyor başka bir şey söyleyemiyorum.

Tacettin Tacettin 3.422 Okunma

Cevaplar

  • Tacettin26 Temmuz 2018

    Ne inatçı bir anlayış. 2016 aralıkta garantide değiştirdiğiniz parça daha iki yılını doldurmadan tekrar arıza yapıp aracın içine su almasına sebep oluyor, sizde biz müşteriyi bilgilendirdik diye standart cevap yazıp şikayeti görmezden geliyorsunuz. Arabamın üzerine taktığınız kusurlu parçayı ücretsiz değiştirin de size daha fazla sitem etmek zorunda burakmayın beni. Doğuş Oto ya Hakkımı helal etmiyorum herkes bilsin.

  • Volkswagen Temsilcisi26 Temmuz 2018

    Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. T. ile daha önce aynı konuyla ilgili olarak bize yaptığı başvuruya istinaden görüşülmüş ve kendisi konuyla ilgili olarak bilgilendirilmiştir. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

  • Tacettin25 Temmuz 2018

    Haberiniz olsun Passat panoramik tavanların su alması normal karşılanıyor, ve garanti süresi içinde değiştirirlerse, aracın ilk garantisinin bitiş tarihinde değişen fitilin ne kadar kullanılmış olduğuna bakmadan garantisi bitiyor ve tekrar değişim için bedel talep ediliyor. Çok komik ve çok yazık bahse konu araç lüks araç ve 2 yılda iki kez yağmurlu havada içinde şemsiye ile oturmak durumunda kalıyorsunuz. Ayrıca 10.12.2016 tarihinde değişen panoramik tavan fitili araç 2 yıllık garantisi Haziran 2018 tarihinde bittiğinden, bedelsiz olarak değiştirilmemektedir. 24.07.2018 tarihinde tekrar araç içine su almaya başlamış olmasına rağmen, araçta değişen tavan fitilinin 2 yıllık garanti süresi dolmadığı halde araç ilk garanti süresi (2yıl) dolmuş diyen bölge şefi bayan isterseniz servis bakımını yapalım ve iyi niyet garantisine sokalım, servis danışmanı daha önce onarım gördüğünden işlem bedelinde belirli oranda indirim yapalım ama siz hatırı sayılı şeyler ödeyin diyorlar. Yazıklar olsun Doğuş Oto Kartal ve Genel Müdürlüğü: Hatalı parçasının arkasında durmayan garanti ve servis departmanlarına, müşterisini saf yerine koyan düşüncesiz ve saygısız çalışanlarına, çalışanlarını mağdur müşterilerinden biraz daha para kopartmakla görevlendiren yönetim anlayışına. Bu sefer genel müdürlükte yardımcı olmadı. Önceki şikayetimdeki teşekkürlerimi geri alırken, umudum Almanya Volkswagen veya Türk hukuku olacak. Passat almayı düşünenler aracın sunroof ya da panoramik tavanından su almasına hazırlıklı olsunlar çünkü servis danışmanları için bu normal bir durum. Ben kulaklarımla duyarak yaşadım, personelin kendi beyanlarıdır. Ayrıca aracın içi pis diye sizi azarlamalarını da normal karşılamalısınız çünkü Doğuş Oto Kartal ve Genel müdürlüğe göre önemli olan aracın içine giren yağmur suyu değil, araç içinde tatil dönüşünden kalan kum ve tozlar.

Ziyaretçi Yorumları