2 g
Yorum Yap
#11582355

Volkswagen Kullanıcı Hatası İle beyin Yanar Mı?

Volkswagen Passat 1.4 marka 2011 model aracımın beyni 2018 Mart ayında elektronik arızası ve oksitlenme nedeni ile yandı , 6000 TL'ye sıfırdan beyin değişimi yapıldı. 2019 Ocak ayında takmış oldukları beyin 10 ay sonra tekrardan oksitlenme nedeni ile yanmış bulunmaktadır.


Denizli Volkswagen Batı servisinde incelenen arabamız kullanıcı hatası denip 14 500 TL masrafla bize beyin değişimi yapılacağını belirttiler. Şimdi soruyorum ki Kullanıcı olarak Beyni nasıl koruyabiliriz biz nasıl yanlış bir işlem yaparız da bu beyin kullanıcı hatası ile yanar. Bu beyni streç film e mi sarmalı?


Ya da her ay servise gidip benim beynim sağlam mı su almış mı diye mi baktırmalı. Denizli Batı servisinde itirazlarımıza karşılık görüşmeler neticesinde beyni 6000 TL işçilik ücreti almadan sadece beyin ücretini alarak takabileceklerini bu şekilde anlaşmamızı söylediler.


Biz el mahkum razı olduk beyin takılsın diye anlaşıldı iki üç gün sonra aracınız hazır teslim almaya gelebilirsiniz diye arandık. Gittiğimizde aracın takılan beynini görmek istedik servis ustaları bizi aldı içeri açtılar beynin üstü sular içinde ve beyni koruyacak olan gergi kapağı yerine oturtulmamış ayrı bir tarafta idi.


Ayrıca Aracın kediliği tam oturtulmamış şekilde teslim edildi. Aracı teslim alırken kontrol etmeseydik gene beyin oksitlenme yapacak gene yanacaktı servis in hatası gene bize yüklenecekti şimdi aracımız satılık araca diken üstünde biniyoruz.


Volkswagen gibi büyük bir firmanın böylesine müşteri haklarını göz ardı etmesini 12000 TL gibi bir meblağın kullanıcı hatası olarak görülüp insanlara ağır maliyetler yüklemelerini gerçekten kınıyorum ve şikayetim var...

Emin Emin 701 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları