Toplam çözüm sayısı
..
Volkswagen ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü
 • profile
1 Destekçi

Yeni karşılaştırma

ile

Volkswagen Jetta CD Çalar Ekran Donuyor.

2502görüntüleme
Mesut
Mesut 3 hafta önce
Volkswagen Jetta CD Çalar Ekran Donuyor.

Volkswagen 2017 Jetta Comfortline kullanmaktayım. Aracımın müzik çaları ara ara donma yapmaya başladı ve aracıma check up yapılırken Vosmer ® Bornova servis tarafından incelendi. Sorunun ortadan kalkacağı söylendi ve ücret karşılığı yazılım yüklemesi yapıldı. Şu an donma devam etmekte hatta hiç algılamadığı oluyor. Tekrar servisi aradığımda sıcaklardan olduğu ve düzeleceği söylendi, sıcaklar geçti sorun hala devam ediyor ve bir çözüm üretmediler. İlgisizlik devam ederse Tüketici Mahkemesi'ne başvuracağım, fatura ve işlemler tarafımda mevcuttur. Sorunumun çözülmesini talep ediyorum.

Gelişme
Gelişme

1 hafta önce

Vosmer Bornova Servisine bıraktığım 2017 Volkswagen Jetta Comfortline için yapmış olduğum şikayete istinaden servis tarafından arandım ve bu kez sorunumun çözüleceği tarafıma söylendi. Multimedya Müzik çalar ekranının donma yapması ve algılama yapmaması ile alakalı 2 yıla yakın süredir bizi oyalıyorlar. Aracın garantisi devam ederken bu soruna bir türlü çözüm üretemediler. Bu şikayeti belirttiğimizde, servis bakımında, sıcaklardan ya da nemden kaynaklandığı, düzeleceği söylendi. Müzik çalar ara ara çalışsa da bu sorun sürekli devam etti.

Sonraki süreçte bu şikayetle alakalı servise her gittiğimizde, bir sorun olmadığı, havaların aşırı sıcak olduğu ve sıcaklardan kaynaklandığı, düzeleceği söylendi.

Bir türlü çözümlenemeyen problemden kaynaklı, Şikayetvar' a yazmış olduğum şikayetten sonra servise davet edildik ve sorunun bu kez de yazılım kaynaklı olduğunu ve Volkswagen lerde genelde bu tip sorunlarla karşılaşıldığı belirtildi. Ücret karşılığında yazılım güncellemesi yapıldı ve problemin çözüldüğü, başka bir sorunun olmadığı servis tarafından belirtildi. Servis faturası tarafımda mevcuttur. Yazılım güncellemesi sonrasında düzelmeyen hatta artık hiç işlev görmeyen multimedya müzik çalar ile ilgili servis video göndermemi istedi. Gönderdiğim videolar bize verilen servis numarasında mevcuttur. Sonrasında tekrar servise davet edildim ve yardımcı olacaklarını söylediler. Aracımı servise bıraktım, 1 gün sonra arandım ve aracımı müzik çalar sökülmüş şekilde alıp müzik çaları servise bıraktım. Sorunu halledeceklerini belirttiler. Bugün tarafıma dönüş yapıldı. Multimedya müzik çalar sıfır fiyatının 21 bin tl olduğu ancak, 4500 TL olan ücreti son olarak işçilik almayıp 3500 TL gibi bir fiyat karşılığında yapacaklarını belirttiler. Vosmer servisi iki yıldır çözüm bulamadığı soruna şimdi ise 3500 TL gibi bir fiyatı hangi amaçla istemektedir? Bu süreçte soruna sürekli farklı teşhis koyarak beni mağdur etmiştir. Önce sıcaklar nemler, sonra yazılım şimdi de parça değişimi ve 3500 TL. Servisin başından beri soruna yanlış teşhis koyduğu, ihtimaller üzerinden sorunu çözmeye çalıştığı ve bu süreçte yaşadığım mağduriyet ortadadır. Volkswagen gibi bir markaya sergilenen bu tutum zarar vermektedir. Tüketici kullanımı ile alakalı olmayıp üretim kaynaklı oluşan bu sorun ile ilgili internette araştırıldığında bir çok örnek bulunmaktadır. Kronik bu sorundan dolayı mağdur edildim. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Giderilmediği takdirde yasal haklarımı arayacağım.

 • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 07 Ağustos 19:46

Araç 2014 Volkswagen Jetta 1.6 TDİ Comfortline Otomatik Vites araç boş viteste 2500-3 bin devri geçmiyor gaz yemiyor bunun sınırlayıcısını kaldırmanın bir yolu var mı? .

profile
 • 0görüntüleme
 • 19 Şubat 20:47

Aracım Jetta 1.6 Comfortline dizel 2012 model aracım soğukken beyaz duman atıyor ve ısınınca kesiliyor yağ eksiltme şu eksiltme kesinlikle yok. Bu koku biraz ağır bir koku nedeni ne olabilir ve ısınınca koku ve duman kayboluyor. Araç 178 km'de.

 • profile
1 Destekçi
4 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 18 Aralık 2020 18:18

2014 model 1.6 TDİ DSG yeni almış olduğum Jetta Comfortline marka aracımın şehir içinde 13, 14 litre civarında yakıt tüketimi var. Anlık tüketimi ise 33, 34 litre lere kadar çıkıyor. Muadilleri yarısından daha az yakıyor. Sorun ne olabilir ya da nasıl çözülebilir bilmiyorum.

profile
 • 0görüntüleme
 • 09 Aralık 2020 13:46

2012 Jetta confortline aracım birkaç gündür sabah çalıştırınca direksiyon lambası yanıyor ve sürücü sistem tuşu arızası diyor ve ibre gidip geliyor. Beş dakika sonra düzeliyor akü yeni bakım yeni yapıldı. Filtre ler değişti araba güç kaybı yok başka hiçbir sıkıntı yoktur