15 Kasım 2014

Volkswagen Golf 5 Otomatik Şanzıman Vuruntu Sorunu

2005 yılından beri Golf 5 otomatik vites aracın ilk sahibiyim. Aracın tüm servis bakımları Volkswagen yetkili servisi Doğuş Oto Çankaya Servisinde yaptırılmıştır. 100000 km'den sonra otomatik vites geçişlerinde başlayan vuruntu sorunu tekrar eden bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunun başlangıcında servis yetkilisi ile test sürüşüne çıkılmış; fakat sorun olmadığı tarafıma iletilmiştir.


Ayrıca, bugüne kadar ki hiçbir bakımda şanzıman yağı değiştirilmemiştir. Tüm bakımlarını Volkswagen Yetkili Servislerinde gerçekleştiren bir müşteri olarak aracımı şuanda kullanamamaktayım. Yetkili servis kusuru olan bu sorunun müşteri memnuniyeti çerçevesinde giderilmesini talep etmekteyim.

Alper 7.885 Okunma

Cevaplar

  • Alper08 Aralık 2014

    Arıza tespiti gerçekleştirmek üzere aracımı servise götürdüm. Test sürüşü gerçekleştirmek üzere aracım teslim alındı. Yaklaşık 45 dk'lık test sürüşünün ardından çok ciddi bir vites geçişi sorunu ile karşılaşılmadığı tarafıma iletildi. Sorunun çözümü için ise işçilik hariç yaklaşık 4500 TL masraf çıkarıldı. Ayrıca 98 TL'lik arıza tespit bedeli tahsil edildi. Tüm bakımlarını Doğuş Oto'da yaptıran bir müşteri olarak aracın ilk sahibi olduğumu hatırlatmak isterim. Şu anda vites geçişi sorunu devam etmekte ve sadece kısa mesafeli yolculuklar için aracımı riske etmekteyim. Konuyla ilgili olarak alıcıyı bilgilendirmek suretiyle aracımı kısa vadede satmayı planlıyorum. Müşteri memnuniyetinden önce ticari kaygıların birinci sırada olduğu Doğuş Oto Yetkili Servisi ile ilgili yaşananları tüm ayrıntıları ile açıkladım. Umarım araç satın almak ve servis hizmeti almak isteyenler için faydalı olmuştur. Saygılarımla.

  • Alper26 Kasım 2014

    Konu ile ilgili olarak Doğuş Oto yetkili servisinden randevu almam ve arıza tespiti yaptırmam gerektiği iletildi. Randevu alındı. Şikayetlerimi ve taleplerimi serviste de dile getireceğim. Tüm VW araçların arkasında olduklarını ve tüm bakımların yetkili serviste yapılması durumunda arızanın niteliğine göre müşteriye kolaylık sağlayabildiklerini söyledir. Arıza tespitinden sonra gelişmeleri aktaracağım.

  • Volkswagen Temsilcisi15 Kasım 2014

    Sayın Yetkili, Müşterilerimizden Sn. ALPER Bey ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön