19 Eylül
Yorum Yap
#10925173

Volkswagen Fabrikasyon Hataları Bitmek Bilmiyor!

21.09.2016 tarihinde aldığım Tiguan aracımda önce bagaj açılmama sorunu yaşadım. Servis fabrikasyon hatası diyerek garanti kapsamında gerekli parçayı değiştirdi.
Şimdi de aracımın garantisinin bitmesine sadece 6 gün kala 15.09.2018 Perşembe günü şehirlerarası yolda Havran'la İvrindi arasında alakasız bir yerde alakasız bir yerde aracımda "Şanzıman Acil İşletimde Geri Vites Takılamaz" benzeri bir hata mesajı aldım ve arabanın devri düşerek 2. Viteste kaldı. Arabamı sağa çektim, biraz bekleyip tekrar denedim ve sonuç aynı. Akşama doğru çekici geldi ve aracımı Balıkesir Yağcı Servisine çekti. Aracımla ilgili problemin teşhisi için her gün aramama rağmen ancak bugün 7. gün bir cevap alabildim. Yine bir fabrikasyon hatası ve tüm şanzıman sisteminin değişmesi gerekiyor. 30 bin TL tutarında bu işlem tabi ki garanti kapsamında yapılacak ancak aklımda deli sorular.


2 yılda sadece 20 bin km kullandığım, yağına suyuna her daim dikkat ettiğim, bakımını Volkswagen servisinde yaptırdığım, agresif bir biçimde kullanmadığım aracımda bu kısa sürede biri küçük biri büyük 2 fabrikasyon hatası çıktı başka ne ile karşılaşacağım? Yarın bir gün satmaya kalktığımda aracımı mümkün mertebe dikkatli kullanırken benden kaynaklanmayan fabrikasyon hataları nedeniyle olan işlemler nedeniyle aracımın değeri ne kadar düşecek? Bu kaybım nasıl nereden karşılanacak? Açıkçası çok severek aldığım aracımdan tamamen soğumuş durumdayım. Çok güzel bir araç ancak keşke daha önce yaklaşık 20 yıldır sadık olarak kullanıyor olduğum ve bana hiç sorun çıkarmamış olan Japon Marka/Model araç tercihimi değiştirmeseydim diyorum.

Teoman 5.416 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler