31 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10836311

Volkswagen Doğuş Oto Yetkili Servisi Aracımıza Zarar Verdi!

Doğuş Oto Çankaya’dan 07.12.2017’de aldığımız Golf aracımızın ön yolcu tarafındaki a direk kaplaması döşemesinde teslimden beri olan ve geçmeyen bir leke bulunduğu için şikayetim üzerine 12.04.2018’de parçanın değişimi sağlanmıştır. İşlemden sonra, a direk kaplamasının ön göğüsle bitiştiği yerde bir beyazlık tespit ettim. Yumuşak torpido malzemesi montaj anında deforme edilmiştir. İşlemden sonra, hizmet kalitesi ölçümü amacıyla yapılan aramada durumu bildirdim. Görüştüğüm kişi, dilersem tekrar servise yönlendirebileceğini ve bakılmasını sağlayabileceğini söyledi. O tarihte bu durumu çok önemsemedik.


Fakat sonradan, parçanın yerine tam oturmadığını ve boşluk kaldığından dolayı oynama yaptığını fark ettim. Doğuş Oto’ya konuyla ilgili gönderdiğim mail üzerine Çankaya şube yetkilisi arayarak servise davet etti. 06.08.2018 günü servise gittim.


Araç, iş emri açılmadan; direksiyona kılıf takılmadan atölyeye alındı. A direk kaplaması tekrar montajlandı. Araç geldiğinde sorunun giderilmediği gibi daha da arttığını gördüm. İtirazım üzerine araç tekrar atölyeye alındı ama mesai sonu yaklaştığı için işlem yapılmadan tarafıma teslim edildi. Oradan ayrılmak üzereyken direksiyon üzerinde elime pürüzlülük geldi, direksiyon derisinin çizilmiş olduğunu gördüm. Durumu servise davet eden yetkiliye bildirdim. Hasarın derhal kayıt altına alınmasını istedim. Durumu kabul etmeyerek talebimi reddettiler.


Ertesi gün tekrar servis gittim. Kamera kayıtlarının incelendiği ancak çiziğin atölye içerisinde gerçekleştiğini tespit edecek bir görüntü olmadığı söylendi. 27466 numaralı iş emri açılarak araç atölyeye alındı. Gün sonunda araç teslim edildi. Gevşeklik olan parça sabitlenememişti. Ayrıca torpidodaki beyazlık daha da artmıştı.


Volkswagen servisi, aracın koruması için gerekli önlemleri almayarak direksiyonun çizilmesine ve a direk kaplamasının değişimi için gerekli yetkinliğe sahip olmayanlar tarafından üç kere tekrarlanan montaj sırasında araç torpidosunun zarar görmesine sebep olmuştur.


Olayları Doğuş Oto merkezine iletmem üzerine 15.08.2018’de Doğuş Oto’dan arandım, yapacakları bir şey olmadığını söylemişlerdir. “Aradan zaman geçmiş. ” gibi ifadelerle araca verilen zarar inkar edilerek siz yapmışsınız demeye getirmişlerdir. Torpidodaki beyazlaşmayı önceden bildirdiğim telefon görüşmesi şirketin kayıtlarında mevcut olmalıdır. Torpidoda daha önce beyazlık olmadığı, servise ilk gidişimde çekilen fotoğraflarda da görülebilir. Doğuş Oto, ihmalden dolayı sorumludur.

Arda Arda 2.817 Okunma
Ziyaretçi Yorumları