21 Ekim 2016 #6746866

Volkswagen Doğuş Oto Sorumsuzluğu

Mayıs 2016 'da satın aldığım Jetta model aracımın sürücü koltuğunda 5 ayda tüylenme ve aşınma meydana geldi. Bu tüylenme ve aşınmalar neredeyse koltuğumun tümünü kapladığı halde, kullanıcıdan kaynaklı bir hata olduğu söylendi ve garanti kapsamında değerlendirilemeyeceği iletildi. Pantolonumun arka ceplerine asit sürdüğüm ve koltuğa o şekilde oturduğumun iddia edilmediğine şaşırmakla beraber, tüketici zihninde oluşturduğu marka imajının, sunduğu değerle örtüşmediğini görmek, yıllardır bu markanın sadık bir kullanıcısı olarak bizi ziyadesiyle üzmüştür. Kalitesiz döşemeler üretmekle beraber, ürettiği bu kalitesiz döşemelerin durmayan, müşteriyi suçlayan ve "ne üretirsem satarım" mantığındaki pazarlama anlayışını kınıyorum..

Sami 5.080 Okunma

Cevaplar

 • Sami27 Ekim 2016

  Deri + Kumaş bileşimi bir koltuğun sadece oturma bölgesindeki 30x30cm'lik bir alandaki kumaşın değişmesi için 1250 TL talep ediliyor. Bütün koltukları hesapladığımızda yaklaşık 600cm'2 lik bir alan ortaya çıkıyor. Bu da 20x1250= 25000 TL yapıyor. Aracı metalik renk dahil 69000 TL'ye satın aldım. Aracın ötv-KDV vergi ve alım satım masrafları yaklaşık 32000 TL. Yani vergiler ve koltuk kumaşları 57000 TL'yi buluyor. Aracın koltuk kumaşları dışında kalan tüm ekipmanları, bütün aksamları ve teknolojik donanımları, ise bu durumda 12000 TL civarında. Kaliteyi ucuza sunduğu için doğuş OTO'ya çok teşekkürler.

 • Sami25 Ekim 2016

  Bırakın 1 - 2 aracı, nesiller boyu müşterisi olan kişiler için bile bir bilgi havuzu oluşturamayan, çağın pazarlama gereksinimlerini kullanamayan, sadece insanların parasını alana kadar alaka gösteriyor gibi görünen, elitist bir yaklaşımla sahte bir imajı pompalayan bu firmadan aldığım 5 aylık aracımın döşemelerinde meydana gelen hasar kullanıcı hatası olarak değerlendirilerek garanti kapsamı dışında tutuluyor. Ayrıca 30x30 bir kumaş için 1250 tl talep ediliyor. Tüketici olarak yaptığım tek hata aracı oturarak kullanmaktır. Eğer bu, kullanım hataları kapsamına giren bir ihmal değilse, aracımdaki hasar giderilene kadar ve hakkımı alana dek, mücadelemi hem yasal yollardan sürdüreceğime hem de yıllardır 10'larca araçla birlikte kullanıcısı olduğumuz bu grup hakkındaki deneyimlerimi iletişim haklarımı kullanarak insanlarla her ortamda paylaşacağıma yemin ederim.

 • Sami24 Ekim 2016

  Sayın Diyalog, bu mesajı ileten Sikayetvar.com yetkilisi değil bizzat Sn. Ö'nün kendisidir. Yazışmalarınızda lütfen bu doğrultuda gerçekleştirin.

 • Volkswagen Temsilcisi21 Ekim 2016

  Sayın Yetkili, Müşterilerimizden Sn. Ö. ile daha önce aynı konuyla ilgili olarak bize yaptığı başvuruya istinaden görüşülmüş ve kendisi konuyla ilgili olarak bilgilendirilmiştir. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön