06 Haziran 2014 #2488000

Volkswagen Aracımın Önce Oksijen Sensörü, Sonra Motor Beyni Yandı

1 hafta önce basit bir arıza için götürdüğüm aracımın asıl arızasının motor beyninin yandığını daha bugün arayıp söylediler. Parça değişimi içinde 5000 TL masraf çıkacağını söylediler. 2012 model, 38.000 km'deki bakımları tam, sorunsuz, yetkili servis haricinde hiçbir işlem yapılmamış bir araçta nasıl olurda beyin yanar ve iyi niyet garantisi kapsamında neden sadece 50%'si dahil olur anlamıyorum.


Bu parça kullanıcı hatasından bozulmuş olması imkansız, kaldı ki 6 ay önce bakımları yeni yapılmış bir araçtır. Ancak şu adan Doğuş Oto maslak hiçi umursamadan beyni değiştireceğiz diyor. Bu hem Doğuş Oto'ya hemde Volkswagen markasına karşı inanılmaz güvenimi yıkan bir durumdur.

Murat 2.933 Okunma

Cevaplar

 • Murat10 Haziran 2014

  Ne Doğuş Otomotiv ne de Doğuş Oto / Vw Türkiye Distribütörü şikayetime çözüm bulmak yerine sadece beni başka küçük şeyler ile ikna yöntemine gitmiştir. Yapılan bu çalışmaların hiç biri çözüm odaklı değildir. Konuyu Almanya müşteri hizmetlerine ileteceğim.

 • Murat10 Haziran 2014

  Az önce Doğuş Oto Türkiye (Marka Distribütörü) ile görüştüm ve kendilerine aynı arızanın 2 farklı plakada oluştuğunu ve ücretsiz değişim yapıldığını söylememe rağmen bu konularda bana net cevap veremeyerek benim durumumla ilgili olarak yapılabilecek indirimin sadece bu olduğu söylediler. Kendiler sorularımın hiç birine net cevap veremediler, sadece kaçamak cevaplar ile ve konuyu başka yönlere çekerek (10% ödeyerek 2 yıl parça garantisi alacaksınız, bu çok iyi birşey gibi) konuyu kapatmaya çalıştılar. Her seferinde kendilerine ""Bu parçayı benim bozmuş olmam mümkün mü" soruma "hayır elbette değil" cevabı aldım ancak yinede kalan maliyeti bana yüklediler. Sonuç olarak halen şikayetim devam etmektedir ve hiç bir yetkili bana gerçekten yardımcı olmak amacıyla iletişime geçmemektedir. Konuyu Almanya müşteri hizmetlerine taşıyacağım.

 • Murat09 Haziran 2014

  Az önce Doğuş Oto Maslak servisi ile görüştüm. Garanti kapsamı hakkın Almanya ile yeniden görüştüklerini benim tarafımdan karşılanacak olan maliyeti 900 TL'ye indirebildiklerini söyledi. Kendilerine yine 2 yaşında ve 38.000 km'deki bir araçta bu arızanın olmasının tek sebebinin parça hatası olduğunu, ayrıca aynı sorunla karşılaşan ve tamamen ücretsiz değişm yapılan 2 kişi daha olduğunu söyledim. Ayrıca bana kimse bu kulllanıcı hatasından kaynaklı oluşmuştur bile diyemiyor ama yinede ellerinden başka birşey gelmediğini söylediler. Sonuç olarak şikayetim halen devam etmektedir.

 • Volkswagen Temsilcisi06 Haziran 2014

  Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. YILMAZ ile daha önce bize yaptığı başvuruya istinaden bir çalışma başlatılmıştır. En kısa sürede kendisine bilgi iletilecektir. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 VW 24

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön