20 Ocak 2014 #2245090

Volkswagen Aracımda Vernik Atması Sorunu Var!

2012 yılı Nisan 19 unda almış olduğum Volkswagen scirocco 1.4 tsı fırtına mavisi aracımın kaputunda vernik atması gerçekleşiyor. Her geçen gün daha farklı yerlerden atmaya başlıyor. Servise götürdüm boya değerleri ölçüldü. Aracımda tek parça boya olmadığı ortaya çıktı. Herhangi bir dış etken olmadığı da kabul edildi. Firma aracın kaputunu boyamayı teklif etti.


Türkiye şartlarında boyalı olan aracın değer kaybı göz önünde bulundurup kabul etmedim. Aracımın değiştirilmesini istedi. Firma aracımı değiştirmeyi kabul etti fakat üzerine 5.000 TL para istedi kabul etmedim. Bu araçtan 5.000 TL zarar ediyorum öteki araçtan da 5.000 TL zarar edeceğim. Toplamda 10.000 TL zararım olacak.

İsmail 5.116 Okunma

Cevaplar

  • İsmail21 Ocak 2014

    Sayın yetkili neyi bilgilendirdiniz kaputu boyamayı teklif etmek bilgilendirmek mi ? Beni arayan yetkili benim hangi sorularıma cevap verebildi? Bana dediniz ki aracınızın kaputunu boyıyalım ben bunu kabul etmedim. Aracımda hiç bir kullanım hatası olmadığı taktirde neden boya olsun? Neden değer kaybı yaşasın? Ben hepsini geçtim hepsine razıydım, fakat kaputumda kabarıklar oluşmaya başladı. Ve Bursa da çok yakından görüştüğüm bir arkadaşımın kırmızı renk scirocco aracında aynı vernik atması yaşandı. Şikayetim.com sitesinden tanıştığım bir arakadaşın aracındada ayn problem olduğunu kaputunun servis tarafından garanti kapsamından boyandığını fakat daha sonra aracın çamurluğundada aynı problemle karşılaştığını belirtti. Benim sormuş olduğum soruda size buydu zaten sayesinde ben sorumun cevabını almış oldum sıfır diye aldığımız araçlar tekrar boyanması gerekiyo ben boyalı araca binmek istesem neden sıfır araç alayım? Sizin için boyalı araç bukadar problem değilse araç takaslarında expertiz yapıp neden aracın boya oranına göre ciddi rakkamlar düşürüyorsunuz? Bu araç bantta makine tarafından boyanırken her noktasına aynı oranda boya ve vernik atılıyomu? Atılıyorsa ilerleyen zamanda diğer arkadaşların başına geldiği gibi benim aracımın başka bölgelerinde öteki arkadaşlararın yaşadığı gibi vernik atması neden yaşanmasın? Yaşandığını farz edersek o parçalarıda boyanmasınımı teklif ediceksiniz? Hadi boyandi diyelim fabrika şartlarında boyanabilceğinizin ve o rengin %100 tutabilceğinin garantisini verebiliyor musunuz. Ya renk tutmazsa neolacak? Bu sorularıma yetkili arkadaş cevap veremedi sizden cevap bekliyorum. İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Volkswagen Temsilcisi20 Ocak 2014

    Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. Y. ile daha önce aynı konuyla ilgili olarak bize yaptığı başvuruya istinaden görüşülmüş ve kendisi konuyla ilgili olarak bilgilendirilmiştir. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön