27 Eylül 2014

Volkswagen Altur Detaylı Temizlikte Orjinal Boyayı Kaldırdı!

2011 Polo Aracımı 10/09/2014'te detaylı temizlik için Altur'a bıraktım. 2 gün sonra aracımı teslim aldığımda motor kaputunun iç tarafı ve çamurlukların iç tarafının kullanılan kimyasaldan dolayı boyasının ciddi ölçüde zarar gördüğünü ve boyanın akmasına neden olduğunu gözlemledim. Durumu Volkswagen Türkiye distribütörü Doğuş'a bildirdim. 10 gündür takip ediyorlar. Fakat hala çözüm yok. Altur firması ise sorumluluğu üzerinden atmış ve konuya ilgi göstermiyor. Boya korumayı uygulayan aracı firmadan arandım. Malzememiz de ya da uygulamamızda problem yok, sizin aracınızla ilgili bir problem var deniliyor. Aracımın kabortasına fırça dahi değmedi. Orjinal boyası olan bir araçtır. Aracın servis kaydı açılmamış, işlem yapıldığına dair hiç bir belge ya da yazışma yok.

Tolga 2.310 Okunma

Cevaplar

 • Tolga21 Ocak

  Üzerinden 3.5 yıl geçmesine rağmen, bilirkişi raporu olmasına rağmen ne Volkswagen ne de Altur firması konuyla ilgilenmemiş olup hasarımı tazmin etmemiştir. Hukuki yollara başvurmaktan başka çarem kalmadı. Mağdur edildim.

 • Tolga18 Eylül 2016

  Bu konuyla ilgili olarak hukuki süreçleri bilirkişi raporuyla başlatıyorum. Firma hatasını kabul ediyor ama kesinlikle çözüm önerisi sunmuyor.

 • Tolga28 Eylül 2014

  Aracımın kaput içi ve ön çamurluk içlerine verilen zarar aracımın önden ağır hasarlı bir araç gibi nitelenmesine yol açmaktadır. Bu durumda kaybım çok yüksektir. Yetkili Bayii ALTUR bu zarara yol açtığını kabul etmektedir fakat çözüm getirememiştir. Aracımdaki değer kaybının son kuruşuna kadar tazmin edilmemesi halinde olayı hukuki sürece taşıyacağıma dikkat çekmek isterim. Bu olay yüzünden işlerimi dahi takip edemez oldum. Lütfen kısa sürede çözüm getirmenizi rica ediyorum.

 • Volkswagen Temsilcisi27 Eylül 2014

  Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. TURAN ile daha önce bize yaptığı başvuruya istinaden bir çalışma başlatılmıştır. En kısa sürede kendisine bilgi iletilecektir. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön