28 Ocak 2014

Volkswagen Sıfır KM Aracım 20000 KM Olmadan 2 Kere Yolda Bıraktı

Sıfır KM olarak satın aldığım garanti kapsamındaki Golf 7 aracımla 2 kere otoyolda kaldım ve çekiciyle servise gitmek zorunda kaldım. İlk sıkıntım aracım henüz 800 km'de iken fabrikadan sıkılmadan bırakılan kelepçe vidası yüzünden soğutma suyunun tamamen boşalması sonucu aracım hararet yaptı ve çekiciyle servise gittim. İkinci sıkıntım ise araç ilk servisinden çıktıktan 300 km sonra, henüz 18000 km de, otoyolda seyahat ederken DSG şanzımanım dağıldı.

Aracım yine çekiciyle en yakın servise gitti ve 13500 TL tutarındaki şanzıman komple değişti. Ben ise firmadan beni 2 kere yolda bırakan sıfır km aracın kusurlu olduğunu yenisiyle değişmesini talep ettim. Firma ise reddetti ve oyaladı.

Selim 3.079 Okunma

Cevaplar

 • Selim 24 Aralık 2014

  Neredeyse 1 yıl oldu. VW halen kaale alıp ilgilenmedi bile. VW şunu bilmelidir ki ülkemizde araç sektörü 2 . el üzerinden dönmektedir. 2. elini rahat satamayacağını düşünen müşteri 0 km aracı almak istemeyecektir. VW in bu tavrı ve hatalı üretilen araçları ülkemizde piyasasının daralmasına sebep olabilir.

 • Selim 23 Şubat 2014

  Konuyla ilgili doğuş otodan arandım. Aracın sıkıntısının ne olduğuyla ilgili halen bir açıklama yok. Bir kere daha anladım. "KANDIRILDIM". Bana sundukları ise aracın garantisini uzatmak. Araç sürekli yolda bırakacaksa garantisi 10 sene olsa ne olur? Sürekli uzun yol yapan biri olarak yine yolda kalırım korkusu yaşayacaksam arabanın garantisi hiç olmasa da olur benim için. Onun için ağıza bir parmak bal sürme tekliflerini reddettim. Lütfen destek için bu şikayeti paylaşın. Bilinçli bir tüketici toplum bu tarz sıkıntıların önüne geçecektir.

 • Selim 07 Şubat 2014

  Konuyla ilgili firmadan halen bir cevap almış değilim.

 • Selim 28 Ocak 2014

  Standart cevaplardan arınmış bir cevap henüz doğuş oto için icat edilmemiş sanırım. Copy paste iyiki var. Ayrıca beni konuyla ilgili bilgilendiren olmadığı gibi 13500 tl lik değişen parçanın sorununun ne olduğuda söylenmedi.

 • Volkswagen Temsilcisi28 Ocak 2014

  Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. ŞAHİN ile daha önce aynı konuyla ilgili olarak bize yaptığı başvuruya istinaden görüşülmüş ve kendisi konuyla ilgili olarak bilgilendirilmiştir. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 VW 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön