09 Aralık 2014

Volkswagen Sıfır Araçta Boya Kusuru.

Afyon Demoto'dan 2013 model sıfır aldığım araçta 10 ay gibi geçen sürede boyada dökülme şeklinde boya kusuru oluştu. Bu kusuru bayiye bildirdiğimizde kusurun imalattan kaynaklandığını kabul ederek kusur oluşan parçanın tekrar boyanması suretiyle giderilmesi gerektiğini önerdiler.

Araçta değer kaybı oluşacağından bu teklifi kabul etmedik. Konuyla ilgili Doğuş Otomobil'den de kusurun oluştuğu tarih itibariyle araçta hiçbir boyama işlemi yapılmadığı boyanın orijinal olduğuna dair belge geldi bizim teklifimiz ise aracın bugünkü değerinden parasını ve aracın iadesi diğeri ise aracın tekrar aynı model sıfır kusursuz bir araçla değişimi idi. Bu kusurun değişimi gerektirmediği sebebiyle reddedildi.

Naci 1.466 Okunma

Cevaplar

  • Naci 18 Ocak 2015

    Verilen cevap çözüm değildir. Boya kusurlu ya da boyalı bir aracın değerinde %40 değer kaybına uğradığı, çözümün bu de ğer kaybını telafi edici, mağduriyetini giderici yönde cevap verilmesini bekliyoruz. Markaya ve bayiye servis güvencesi, garanti güvencesi olması sebebiyle gidip aldık. Boyalı ya da kusurlu araç almak isteseydik piyasada yarı fiyatına alırdık. Yaşadığım bu olumsuzluktan dolayı doğuş otomotivin umursamaz baştan savmacı cevabı satıncaya kadar, kapıdan çıkıncaya kadar garantisi olduğunu bilmiyordum. Hayal kırıklığı yaşadım ve güvenim sarsıldı.

  • Volkswagen Temsilcisi09 Aralık 2014

    Sayın Yetkili, Müşterilerimizden Sn. BALABAN ile daha önce aynı konuyla ilgili olarak bize yaptığı başvuruya istinaden görüşülmüş ve kendisi konuyla ilgili olarak bilgilendirilmiştir. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön