Volkswagen Servis Garantili Aracımdan Ücret Talep Ediyor!

Serkan A. |

2 adet Volkswagen Passat, 1 adet Volkswagen Polo ve 1 adet Volkswagen Caravelle aracımız var. Caravelle aracımızı alırken ekstra ücret ödeyerek (öyle böyle değil, tam 1.735 TL ) Full Life sigortası aldım ki 2 yıl fabrika ve 2 yıl da ek garanti olsun diye.

Aracımdan ilk kalkışlarda garip bir ses başından beri geliyordu zaten ve önceki bakımlarında tekrar tekrar şikayet belirtilmesine rağmen yok yazılımdır vs denip yazılım güncelleyip gönderdiler. En son kurban bayramında memlekete giderken yine aynı sesi çıkardı ve araç 2 kez motor kontrol ünitesi arızası verdi. Allah'tan sorun çıkmadan gittik ve geldik. Şimdi aracı bakıma götürdüğümde turbo hortumlarını değiştirdikleri söyleyerek benden 350 TL talep ediyorlar.

Etiketler :

Turbo Sistemi Yetkili Servis Ücretlendirme Garanti Kapsam

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Serkan A.
  11 Kasım
  10:29

  Evet VW benimle irtibat kurdu. Turbo hortumlarının tamamen mühendislik hatası olduğunu kabul eden Doğuş oto, (çünkü diğer serilerde bu sorun düzeltilmiş, o serilerde kullanılan hortumlarla değişim yapılmış bizim aracımızda) hortumların değişiminin garanti kapsamına girmediğini söyledi. Eski hortumlar elimizde ve üzerlerinde toz dahi yok, yani zarar görmüş değiller. Full Life sigortası da bunu kabul etmemiş. Öncelikle VDF Full Life sigortasını iptal ettirip kalan paramı alacağım, sonrasında da tüm Bonus ve Garanti hesaplarımı kapattıracağım. Bir daha ne VW yetkili servise giderim ne de VW araç alırım.

 • 02 Kasım
  13:54

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. ACAR ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır.

  Saygılarımızla

  VW DİYALOG
  444 89 24