01 Nisan 2015

Volkswagen Parası Alınıp Yapılmayan Bakım!

30.08.2014 tarihinde Volkswagen Tiguan aracımı periyodik bakım + motor ve klima temizliği yapılması amacı ile VW Kayseri yetkili servisi olan Özsa'ya bakım için bıraktım. Aracımı aldığımda ilk farkettiğim şey klima temizliğinin yapılmadığı idi. Servisi aradım ve durumu ifade ettim. Klima temizliğinin dışarıda bir firmada yapıldığını o yüzden yapılmadığını ifade ettiler.

Zaman içerisinde aracımda yağ lambası yandı. Yeni periyodik bakım yapılan bir araçtaki benim aracım 1 gram yağ eksiltmez, yağ çubuğuna yağ değmiyordu. Kısacası bana göre aracıma bakım yapılmamıştı. Dışarıda başka bir firmada aracıma tekrar bakım yaptırdım. Paramın iadesini istiyorum.

Konuyla
ilgili dönüşlerinizi bekliyorum.

Serkan 9.292 Okunma

Cevaplar

  • Serkan 13 Aralık 2016

    Merak edenler için sonucu yazıyorum. Paramı iade etmediler. Doğuş otodan hizmet alan arkadaşlar. ödeme yapmadan önce mutlaka aracınıza yapılan işlemleri detaylı bir şekilde kontrol edin. Aracınızda değişmiş olan parçaların çöpe atılacak çıkmalarını mutlaka isteyin. Kendiniz çöpe atın. Yetkili servise güvenmeyeceksek kime güveneceğiz bilemiyorum. Yapmadığınız işlerden dolayı aldığınız para haram olsun. Allah'ın vadettiği Hesap gününde sorumlularla görüşmek üzere...

  • Serkan 04 Nisan 2015

    Doğuş oto dan aradılar. Tiguan aracımı tekrar servise yönlendirip eksik yapılan işlerin telafisi için bana teklifte bulundular. Bende aracı sattığımı, haksızca alınan paranın tarafıma tekrar iade edilmesini istediğimi belirttim. Para iadesi yapamadıklarını ancak hizmet telafisi yapabildiklerini belirttiler. Sattığım bir aracı nasıl getirebileceğimi ve paramın iade edilmesini istediğimi tekrar belirttim. Olaya bakar mısınız, verilmeyen bir hizmet için para tahsil ediliyor, hizmetin verilmediğide kabul edildiği halde para iadesi reddediliyor. Ben doğuş otoyu ciddi bir firma zannederim. Ama kesinlikle değilmiş. Bu konuyu her ortamda anlatıp yapılan haksızlığa tepkimi belirteceğim. Hakkım haram olsun.

  • Volkswagen Temsilcisi01 Nisan 2015

    Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. CİNGİL ile daha önce bize yaptığı başvuruya istinaden bir çalışma başlatılmıştır. En kısa sürede kendisine bilgi iletilecektir. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön