Volkswagen Arıza Garanti Kapsamında Giderilmiyor!

İlhan K. |

19/11/2012 tarihinde Kartal Doğuş Otomotivden 1.6 D sıfır kilometre Jetta model bir araç satın aldım. On gün önce orta sağ ızgara yanında bir çatlak oluştu. Aracımın 15.000 KM bakımında çatlağı gösterdim. Garanti kapsamında parçanın değiştirilmesini talep ettim. Bakım sonrası parçanın değişmediğini gördüm. Fotoğrafını çekip garantiye gönderdiklerini iki gün içerisinde cevap geleceğini söylediler.

Daha sonra aradıklarında. Garantinin bunu karşılamadığını anlattılar. Kartal Doğuş Otomotiv'e giderek açıklama istedim. Bir darbeye maruz kalmasa da oluşacak çatlak ve kırıklar garantiye girmez diyerek beni gönderdiler. Şimdi tüketici haklarımı aramak üzere tüketici mahkemesine gitmek zorundayım.

Etiketler :

Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • İlhan K.
  08 Temmuz
  18:14

  Volkswagen bir Alman markasıdır. Oysa, hizmet Doğuş gurubu tarafından verilmektedir. Araçtaki hatalar belki Almanya\'da farklı çözümlenebilir. Bu tamamen burada Doğuşun yaklaşım sistemidir.

 • İlhan K.
  22 Mayıs
  22:11

  Tarafıma yapılmış olan açıklamanın tekrar burada açıklanmasını ve kamuoyunun da bilgi sahibi olmasını taleb ediyorum.

 • 22 Mayıs
  14:10

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. KARATAŞ ile daha önce aynı konuyla ilgili olarak bize yaptığı başvuruya istinaden görüşülmüş ve kendisi konuyla ilgili olarak bilgilendirilmiştir.

  Saygılarımızla

  VW DİYALOG
  444 VW 24