26 Kasım 2013

Volkswagen Aracımın Tiptronik Şanzımanı Sorunlu!

2005 model MPV segment aracım 77000 km de. Yetkili servisin şanzıman yağı değişimini ön görmediğinden dolayı hidrolik beyin denilen bir aksamında sorun meydana geldi. Benimle veya kullanım ile hiçbir alakası olmayan bu sorun için doğuş oto 5000 TL'den başlayıp 15.000 TL'ye kadar tamir masrafı çıkartabilir diyor.

Tamamıyla üretim hatası ve yetkili servisin bakım eksikliğinden kaynaklanan bu sıkıntıyı Volkswagen müşterisinin sırtına bindirmiş durumda. Üstelik bu sorun kronik bir sorun yani tüm tiptroniklerin başına gelebilir deniliyor. Kalitesine ve ismine güvenerek, emsallerinin iki katı para ödeyerek aldığımız araçların durumuna bakın.

Cihan 552 Okunma

Cevaplar

 • Cihan 16 Aralık 2013

  Tüm bakımları yetkili serviste yaptırılmadığı için parça ve işçilik konusunda da yardımcı olmuyorlar. Bu aracın 2011 yılına kadar 60.000 Km dahil tüm bakımları yetkili serviste yapıldı, kayıtları zaten kendilerinde mevcut. Demek oluyor ki aracın yetkili servis dışında yaptığı yol 17.000 km. Zaten bu kadar kısa zamanda çıkan sorun ya senin yetkili servisinin bakımları düzgün yapmadığından yada senin kullandığın parçanın kalitesizliğinden olduğunu gösterir. Neticede parça manüel olarak müdahil olunabilecek bir konumda değil. Adı üstünde otomatik.

 • Cihan 16 Aralık 2013

  Ne yazık ki görüşmelerimiz olumsuz sonuçlandı, yetkili servis aracın hidrolik ünitesinin değişmesi gerektiğini söylüyor bunun için de talep edilen ücret 5000 TL. + işçilik. Parça değişse bile tekrar aynı sorun yaşanabilir, şanzıman içerisinde de problemler meydana gelmiş olabilir dendi. Ben zaten yetkili servise aracımı bütün sorunlarının çıkartılması için yani şanzımanda da sorun var ise tespit edilmesini istemiştim. Onlar deneme yanılma yolu ile çözüm üretiyorlar. Yani önce 5000 TL lik parça değişecek düzelmez ise şanzıman. Bu demek oluyor ki yetkili serviste oto sanayideki tamirciler gibi çalışıyor.

 • Cihan 12 Aralık 2013

  Verilen sözler tutulmadı. Hiç bir şekil de yardımcı olunmadı.

 • Cihan 29 Kasım 2013

  VW ile yaşadığım tüm süreci objektif olarak sizler ile de paylaşacağım. Şu anda araç tespiti için belirli bir ücret karşılığında tarafıma randevu verildi. Telefon ile yaptığım görüşmeler den firmanın ilgili ve alakalı olduğunu söyleyebilirim. Gerçekten yardımcı olmaya çalışıyorlar. Umarım böyle devam eder ve sorun kısa sürede çözüme kavuşur.

 • Volkswagen Temsilcisi26 Kasım 2013

  Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. Ö. ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön