Volkswagen Aracımın Far Sisteminde Sürekli Problem Var

İsmail A. |

Temmuz 2012'de Volkswagen Doğuş Oto Kartal'dan aldığım 2010 model Tiguan aracımın far sisteminde sürekli problem yaşıyorum. Önce stopları değiştik. Sonra sırasıyla sağ ve sol ampulleri değiştirdim.( Ampuller serviste 480 TL + işçilik olduğu için kendim değiştirdim ). Şimdi AFS sistemi hata veriyor.

2. gittiğimde sol far beyninin değişmesi gerektiğini söylediler fakat ellerinde olmadığı için değiştirmedik sonra arıza birden yok oldu. Yaklaşık 1 ay hiç sıkıntı yaşamadım. Sonra sağ far yanmadı ampulünü değiştirdim. Şimdi ise AFS sistemi hata veriyor. Servisler ATM gibi gördüğü için pek gidesim kalmadı ayrıca değiştirmek istediği parça hala çalışıyor ama ben ampul değiştirmekten bıktım. Çözüm istiyorum.

Etiketler :

Far ve Sinyaller Yetkili Servis Hizmet Kusuru Yetkili Servis Tekrar Eden Sorun

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • İsmail A.
  10 Ekim
  11:39

  Volkswagen servislerinden İzmit ark oto da ve kartal doğuş otoda problem giderilemedi. En son ark oto xenon beyninin değişmesi gerektiğini söyledi bende değiştirin dedim 1000 TL istediler tamam dedim parça yok kapora vericeksiniz getirtcez dediler. Bende sinirlenip aracı toplatıp çıktım. Daha sonra kendim gündüz farı (park lambası) ampullerini değiştirdim ogün bu gündür problem yok. 10 TL'lik gündüz farı ampülü arızasını teşhis edemeyip benden 1000 TL parça parası isteyen Volkswagen şimdi arayıp neden yetkili servisi kullanmıyorsunuz diye soruyor. Şimdi ben sana soruyorum sayın yetkili sen olsan kullanırmısın.

 • 17 Şubat
  15:20

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. AÇIKGÖZ ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır.

  Saygılarımızla

  VW DİYALOG
  444 89 24