13 Şubat 2014

Volkswagen Aracımın DSG Şanzımanı Arızalı

2010 Model 7 İleri DSG şanzıman aracım var 1-2 ve 3. vitesler arası yani araba çok sesli değilken tıkır tıkır şeklinde vites değişim seslerini duymaktayım ve nadirende olsa 2 ve 3. vitesler arası hafif tak diye bir ses gelerek arabada hafif bir sarsıntı olmakta.

Müşteri hizmetleri aracı servise göstermemi söyledi test sürüşüne çıktık fakat arabada Lpg olduğu için doğuşun bir şey yapmayacağını söyledi. Herkes bunlardan şikayetçi yani üretim hatası olduğu artık kesin. Artık bunu kabul edin ve şu şanzımanlara bir çözüm bulun. Ben Lpg'yi şanzımana değil motora taktırdım ve ne yaparsam yapayım 7 ilerilerde bir üretim hatası var 18.000 TL para istenen şanzıman bu kadar kötü olabilir mi.

Fatih 2.903 Okunma

Cevaplar

 • Fatih04 Aralık 2014

  Mesajımı 19 kişi beğenmemiş 1 kişi beğenmiş. Allah aşkına Vw aşıkları ben DSG yüzünden aracı sattım kurtuldum. Problemim şanzuman yağı ve yaızlımı değiştikten sonra düzelir gibi oldu mesajıda ona binayen yazmıştım ama 1 ay sonra tekrar vuruntular başladı ve aracı satma kararı aldım. Bildiğim 7 ileri DSG kullanıcılarının büyük bi bölümü şikayetçi nei beğenmiyosunuz anlamadım.

 • Fatih05 Nisan 2014

  Aracı servise geçen gün sabahtan bıraktım. Aracın şase numarası girildiğinde araca fabrika tarafından yeni yazılım ve ücretsiz şanzuman yağı değişimi bildirildiği gözüktü. Ertesi gün araç hazır dediler ve gittim. Şanzuman yağı ve yazılım değiştikten sonra sanki bana yeni bir araba vermişler gibi oldu. Problemlerin çoğu düzeldi vuruntular ve kalkış titremesi kesildi. Fakat 1.2.3. vitesler arası tıkırtı devam etmekte usta bunun kesilemediğini böyle olduğunu söyledi. Ama eskisine göre çok iyi. Birde bakım yaptırdım Buji değişimiyle birlikte 565 tl tuttu. Opel servisiyle kıyasladığımda oldukça yüksek bir meblağ. Dizel Opelime 280 tl ye kilometre bakımı yaptırıyordum. Yetkili serviste.(2 yılını dolduran araçlara %25 indirim var. İndirimsizde 380 tl civarı) Eğer firma mesajımı görürse şu 1.2.3. vitesler arası özellikle yavaşlama esnasındaki tıkırtılarla ilgili beni bilgilendirebilrise ve bunun bir çözümünün bulunup bulunmadığını bana belirtebilirse çok memnun olurum. Not: Benim gibi problem yaşayana arkadaşların servise gidip şanzuman yağ ve yazılım değişimini talep etmesini öneririm ben bir yağ değişimiyle düzeleceğini düşünmüyorum ama araba gerçekten düzeldi. Geç olmadan servise mutlaka uğrayın.

 • Fatih16 Şubat 2014

  Firma tarafıma ulaştı. Şanzımanla ilgili bilgileri olan kronik bir problem olmadığı söylendi. (Herkes DSG 7 ileri lerden şikayet ettiği halde) Fakat aracı servise kontrol için göndermem ve bir üretim problemi varsa bunun giderilebileceği bilgisi bana verildi LPG nin şanzımanla ilgisi olmadığından araçta LPG olmasının birşey değiştirmeyeceği sorunun giderileceği belirtidi. Bu hafta müsati olmadığım için gidemeyeceğim. Önümüzdeki hafta kontrol için 2-3 gün kontrol ve test için servise bırakacağaım gelişmeleri buradan belirtmeye devam edeceğim.

 • Volkswagen Temsilcisi13 Şubat 2014

  Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. BAHTİYAR ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön