Volkswagen Aracımın Baskı Balata Arızası ve Yüksek Servis Ücreti.

Zeki A. |

2013 yılının ocak ayında trafiğe çıkan Volkswagen Passat'im 2014 yılının nisan ayında yolda kaldı ve arızaya sebep olan baskı, balata, volant ve diğer gerekli küçük parçalar değiştirildi. Kullanıcı
hatası gerekçesiyle 1944.70 TL'lik masraf tarafıma fatura edildi. Yetkili serviste sonuç alınmadığı için Doğuş Oto'ya şikayetimi detayları ile bildirdim.

Bugün telefonla arayan Doğuş Oto (Volkswagen Türkiye) yetkilisi kibarca arızanın kullanıcı hatası olduğunu bunun da sebebinin aracın çamurlu olması olduğunu söyledi. Volkswagen Almanya merkezine şikayetimi ileteceğim için cevaplarını e-mail yoluyla yazılı olarak göndermelerini istiyorum. Ancak böyle bir prosedürleri olmadığı için yazılı cevap veremiyorlarmıs.

Etiketler :

Disk/Kampana Yetkili Servis Ücretlendirme Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Zeki A.
  27 Mayıs
  15:28

  Sayin VW Diyalog,
  Yine her zaman oldugu gibi cok kibar bir sekilde beni bilgilendirdiklerini belirmisler.
  Sikayetimde de belirttigim gibi telefonda bana magduriyetimin ne kadar buyuk oldugunu ve beni bu magduriyetle nasil basbasa biraktiklari konusunda beni bilgilendirdiler.
  Ama hala en ufak bir yazili cevap alabilmis degilim.
  Cok sey istemiyorum sadece,

  "Sayin Z. ARICI, aracinizda 30.000km'de gerceklesen baski, balata, volant arizasi garanti kapsaminda degerlendirilmemistir"

  cevabinizi yazili olarak sitiyorum.

  Isim dolayisiyla su anda Belcika'da bulunuyorum. Calismakta oldugum sirket bunyesinde ve cevremde sahsi arac olarak onlarca VW arac var ve bu araclarin hepsi bu tur arizalarla servise gittiginde eger garantisi devam etmekteyse garanti kapsaminda tamirati yapilmaktadir.

  Dolayisiyla VW Turkiye dagiticisi Dogus otomotiv bu isin birinci derecede sorumlusudur.
  VW Almanyadaki kalite merkezine en kisa zamanda bu sikayetlerimin iletileceginden en ufak bir supheniz olmasi.

 • 27 Mayıs
  15:17

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. ARİCİ ile daha önce aynı konuyla ilgili olarak bize yaptığı başvuruya istinaden görüşülmüş ve kendisi konuyla ilgili olarak bilgilendirilmiştir.

  Saygılarımızla
  VW DİYALOG
  444 89 24