Volkswagen Aracımda Hasar Olmadığı Halde Airbag Açıldı!

Özgür A. |

12.09.2013 tarihinde Volkswagen passat marka otomobilimle öndeki araca dokundum. Benim tamponum sağlam karşı araçta sadece tamponda ezilme olmasına rağmen, hem sürücü hem yolcu airbagı açıldı. İlginç olan önde yolcunun oturmuyor olmasıydı. Tutanak bile tutmaya gerek kalmayacak kazada airbagler açıldı. Sadece içeride 15.000 TL civarı hasar çıktığı söyleniyor.

Ayrıca bırakın airbaglerin koruması tam tersi koluma çarpmak suretiyle kolumu sakatladı. Dışarıda plakalığın kırılıp içeride arabanın savaş alanına dönmesi nasıl bir güvenlik anlayışı anlamadım. Araçta teknik bir hata olup olmadığına bile bakılmaması park ederken bile öne dokunca 15.000 TL'lik hasarın çıkabileceğini mi gösteriyor. Bu nasıl güvenlik anlamadım.

Etiketler :

Hava Yastığı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Özgür A.
  20 Eylül
  17:44

  Teşekkür çok yardımcı oldular. Araştırma sonucu teknik bir arkadaş aradı ses kaydım onlarda. Çıkan sonuç :1.bizce arabada bir sıkıntı yok çünkü arıza kaydı yok fakat detaylı inceleme yapılamıyor istersenz Almanya ya göndermek gerekiyor (10000 €) 2.airbag kaza olmadan da patlayabilir. Tampona taş çarpması yandaki aracın lastiğinin patlaması gibi sebepler (ağır hasar olmasına gerek yok).3.Airbag patlarsa öndekiler ağır yaralanabilir. koltuğun durumunu doğru ayarlamak gerekiyormuş. Doğru ayarın ne olduğu kesin değil. 4.Dava açarsanız bizim rapor geçerli bilirkişi karşı rapor versebile bizim itirazlarımızla karşılaşırsınız.5.İndirim yapın farkını ödeyim değiştirin diyorum onuda kabul etmiyorlar.Şanzımanında sorun çıktı kabul ettiler , ateşlemesinde sorun çıktı kabul ettiler , Airbagte sorun çıktı tespit edemiyorlar yada ikna edemiyorlar . Vw nin harekete geçmesi için ÖLMEMİZ VE CİDDİ ZARAR GÖRMEMİZ mi gerekiyor.

 • 14 Eylül
  15:14

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. AYDIN ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır.

  Saygılarımızla
  VW DİYALOG
  444 VW 24