19 Kasım 2013

Volkswagen Aracım Soğuk Havalarda Titreme Yapıyor!

2012 Model Volkswagen Tiguan 1. 4 TSI White Night 37000 km aracımın garanti süre bitmeden 1 ay önce yapılan periyodik bakımda Konya yetkili servisine aracın sol ön kısmından ses geldiğini belirttim. Ustalar sorunu tespit ettiklerini, bir vidanın gevşemesi sonucunda oluştuğunu belirttiler. Ses sorunu 1 ay önceye yeniden başladı.

Gittiğim zaman sorun bir vida sıkmaktan öteye geçecek, çünkü garanti bitti. Bunun yanında araçta son bir ayda soğuk havalarda titreme var. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda araç yolda kesiklik yaptı. Bu da Turbo sorunu. TSI 'larda Turbo ömrü 37000 Km 'midir? TSI alma diyenler haklı'mıydı? Sorunların distribütör desteği ile çözümü için yardım istiyorum.

Orkun 4.031 Okunma

Cevaplar

  • Orkun 08 Aralık 2013

    Sayın Yetkili, Aracımda yapılan tadilatlar sonrasında motor çekişiyle alakalı şu anda bir sorun kalmadı. Fakat, aracımın ön sol tarafından gelen ses başta geçti gibi görünse de bir hafta sonra yeniden başladı. Şu an ses eskisinden çok daha fazla. Bu konu hakkında aracım 2 kez tadilat gördü ve 3 'üncü kez elden geçecek gibi görünüyor. Artık aracı kullanırken tedirgin olmaya başladık. Konunun köklü çözümü için yardımınızı rica ediyorum.

  • Orkun'un Teşekkür Mesajı01 Aralık 2013

    Şikayetim üzerine Doğuş otomotiv servise yönlendirdi. Turbo ve sese neden olan ön takım parçaları bedelsiz olarak değiştirildi. Konu hakkında yardımcı oldukları için Doğuş otomotiv ve bölge servisi'ne teşekkür ederim.

  • Volkswagen Temsilcisi19 Kasım 2013

    Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. A. ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön