05 Eylül 2017

Volkswagen 2016 Jetta Hatalı Araç...

Aracım olan 66 ee 7** plakalı, 2016 Jetta 1.4 Comfortline TSİ DSG modelini 30/11/2016 tarihinde türkiye/ çorum/ ahlatcı bayinizden 85,750 TL bedel karşılığında sıfır olarak satın almış bulunmaktayım, aracımı teslim aldıktan yaklaşık bir veya iki ay sonra sürücü koltuğu kumaşında oluşan dikiş patlamasından dolayı kayseri/aykan servisine götürdüm, servisin garanti departmanınca yapılan tetkikler ve incelemeler sonucu aracın sürücü koltuk kumaş dikişi açılmasının kullanıcıdan kaynaklanan hata olmadığına karar verilerek garanti kapsamında yenisiyle değiştirilmesi yoluna gidilmiş ve sadece kumaş değiştirilmiştir. Ben o günden beri aracıma binerken sürücü kumaşının kırışıklığından dolayı rahatsız oluyorum, sırf bu yüzden ve yeniden dikiş açılması olmaması için haricen koruma kılıfı satın almış bulunmaktayım, bu durumdan duyduğum rahatsızlığı ve memnuniyetsizliği belirtmek istiyorum, ayrıca bir başka husus; yine bundan 1 ay önce araç ekranından aldığım "hata denge kontrolü (esc) " ve "hata (start-stop) " arıza ışıkları üzerine aracımı kayseri/aykan servisine götürdüm ve incelemelerini istedim, gerekli incelemeler yapılmış, araç bilgisayara bağlanmış ve mevcut arızalardan dolayı randevu günü verilmiştir. Randevu günü aracımı gerek iş yoğunluğumdan dolayı gerekse servise olan mesafenin uzak olmasından dolayı zorlukla servise götürmüş bulunmaktayım, aracım arızaların giderilmesi için gün boyu serviste kalmıştır. Sonrasında servisçe aracın bütün kontrollerinin yapıldığı, bilgisayarda kayda geçen arızaların giderildiği, araçta olan bir cıvatanın gevşemiş olduğu ve tekrardan sıkıldığı, sorunun halledildiği ve benim aracı kullanmama engel bir durumun söz konusu olmadığı söylenerek aracım teslim edilmiştir. Lakin aracımı teslim alıp kullanmaya başladıktan sonra aracımda yukarıda bahsettiğim arıza ışıklarının yeniden yanmasının yanında bir de motor arızası olduğunu öğrendiğim arıza ışığı yanmıştır, bu arızanın da diğer giderilmeyen arızalardan dolayı oluştuğunu düşünüyorum, bu ışığında servis tamiri sonrasında yanması anormaldir, bu ışık öncesi aracımda fren tutmama durumu olmuştur, bunun üzerine aracı kullanmaya devam etmemiş ve yol yardımı arayarak aracın arızalarını yineleyip servise çekilmesi talebim olmuştur. Yol yardımdan aldığım memnuniyeti belirtmek isterim. Lakin ailemle seyahat ettiğimiz araç bizim için bir tehlike unsuru haline gelmiştir ve ben böyle bir aracı tamir edilse dahi kullanmak istemiyorum psikolojimi anlayabileceğinizi de biliyorum. Bahsi geçen aracım henüz 10700 km dedir ve garantilidir, kendim devlet memuru olup, aracı gayet hassas kullandığımı düşünmekteyim, aracım ile asfalt yol harici yol yapmamaktayım, kılavuzda belirtilen hususlar doğrultusunda aracımı kullanmaktayım, bahsettiğim kusurların kendimden değil de fabrikasyondan dolayı oluştuğu kanaatindeyim, bu kilometrede olan aracın kullanımdan kaynaklanan bu tarz sorunları çıkaracağını düşünmüyorum, tamamen kronik olduğu kanısındayım.

Bu aşamada aracın tamir edilmesi bir yana gerekli hassasiyetin gösterilerek, yukarıda anlatmaya çalıştığım hususlar doğrultusunda tarafım haklı bulunarak, gerek kendim, gerek yakın çevrem tarafından markanıza olan güven ve itibarın sarsılmadan, aldığım aracın ayıplı olduğu kabul edilerek; tüketici olarak para iadesi yahut yenisiyle değişim hakkımı kullanmak istiyorum, çünkü araçtaki arızalar yetkili servis tarafından tamir edildikten sonra tekrarlamış, tam olarak tespit edilip tamir edilememesinden dolayı aracımda bir yeni arıza daha meydana gelmiş ve yine yetkili servisçe tamir edilse bile aracımda değer kaybı olacağı ve benim gönül rahatlığıyla kullanabileceğim bir araç olmayacağı kesindir. Böyle bir durumu kabul etmiyorum ve bu kapsamda sözleşmeden dönerek aracım için ödediğim parayı iade ya da sorunsuz yenisiyle değişim yapılmasını, mağduriyetimin, garanti kapsamında; en kısa zamanda giderilmesini talep ediyorum. Gereğini bilgilerinize sunarım.

Zübeyir 12.431 Okunma

Cevaplar

  • Volkswagen Temsilcisi05 Eylül 2017

    Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. E. ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön