20 Nisan 2015

Volkswagen 2014 Polo Dgs Şanzıman Arızası!

Henüz 4000 km yaptığım sadece hafta sonu kullandığım aracımdan kalkışlarda vites geçişinde acayip bir ses geliyor.

İnternetten araştırdığım da bu sorunun 4-5 senedir olduğu ve Volkswagen'in çözmediği yazıyor.
Aracımı çalışma saatlerinden dolayı birkaç gün sonra servise götüreceğim. Ben bu şekilde şanzımanına müdahale edilmiş bir aracı kullanmak istemiyorum. Aracımın değişmesini istiyorum! Servisin vereceği cevabı da çok merak ediyorum.

Barış 2.558 Okunma

Cevaplar

  • Barış 09 Mayıs 2015

    Merhaba, 34gy4438 Plakalı aracım 4000 km de olmasına rağmen kavraması bozulmuş. İnternette yaptığım araştırmalarda bu sorunun Volkswagen’in DSG vitesin yıllardır kronik sorunu olduğunu gördüm ve bir müşteriye doğuş otonun bunu basına açıklamaması için belge imzalattığını bile duydum. Bu sorun 4000 km araçta nasıl ortaya çıkar? Bu kadar adi malzeme mi kullanıyorsunuz bunu bana açıklayın. Aracımı Maltepe Erel Otomotiv e servise verdim ve kavrama nın değiştiğini ilettiler. Aracımı satarken servis kontrolü yapan alıcının benim hiçbir suçum olmamasına rağmen 3000 TL işlemi görecek olması beni ayrıca maddi bir zarara sokacak. Bunları nasıl telafi edeceksiniz. Ayrıca aracımı dün aldığımda hiçbir hasarı olmayan kaportasının on sol kapısının altının vuruk ve boyası kalkmış olarak teslim almanın şokunu hala yaşıyorum. Bunu araç teslim belgelerinde de belirttim ve güvenlik personelinize de vuruk yeri gösterdim. Benim aracım 0 km iken benim elimde olmayan sebeplerden aracım zarara uğradı ve sıfır ayarında olan aracım artık kaportası hasarlı ve ciddi bir tutardaki parça değişmiş durumda. Ben sıfır ve hasarsız bir araç sahibiyken hasarlı ve arızalı bir araç sahibi oldum. Maduriyetin giderilmesi icin bana göre yeni bir araç verilmesi. Benim bu zararımı nasıl karşılayacağınızı bana bildirmenizi istiyorum. Gerekirse de basın ve hukuki yollardan hakkımı arayacağımı da belirtmek istiyorum. Umarım yapıcı bir yaklaşımla geri dönüş yaparsınız. 

  • Volkswagen Temsilcisi20 Nisan 2015

    Sayın Yetkili, Müşterilerimizden Sn. E. ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla VW DİYALOG 444 89 24

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön