24 Eylül 2013

Vodafone'un Kampanya Kapsamındaki Telefonu Arızalı Çıktı!

Faturalı kampanya kapsamında almış olduğum telefonun aynı gün içerisinde arızalı olduğu meydana çıktı. Teknik servise yönlendirildim. Telefonu teknik servise bırakalı 1 ay olmasına rağmen hiçbir şekilde geri dönüş olmadı.

Kampanyanın iptali için merkeze faks çekmeme rağmen Vodafone'dan da geri dönüş olmadı. Telefonu kullanıyor olamamama rağmen kampanyalı fatura ücretini ödemek zorunda kaldım.

Ferdi 1.773 Okunma

Cevaplar

 • Ferdi 30 Ekim 2013

  Tüketici, hizmetin ifa edildiği tarihten itibaren otuz gün içerisinde bu ayıbı sağlayıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, sözleşmeden dönme, hizmetin yeniden görülmesi veya ayıp oranında bedel indirimi haklarına sahiptir. Tüketicinin sözleşmeyi sona erdirmesi, durumun gereği olarak haklı görülemiyorsa, bedelden indirim ile yetinilir. Tüketici, bu seçimlik haklarından biri ile birlikte 4 üncü maddede belirtilen şartlar çerçevesinde tazminat da isteyebilir. Sağlayıcı, tüketicinin seçtiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Sağlayıcı, bayi, acente ve 10 uncu maddenin beşinci fıkrasına göre kredi veren, ayıplı hizmetten ve ayıplı hizmetin neden olduğu her türlü zarardan ve tüketicinin bu maddede yer alan seçimlik haklarından dolayı müteselsilen sorumludur. Sunulan hizmetin ayıplı olduğunun bilinmemesi bu sorumluluğu ortadan kaldırmaz. Daha uzun bir süre için garanti verilmemiş ise, ayıp daha sonra ortaya çıkmış olsa bile ayıplı hizmetten dolayı yapılacak talepler hizmetin ifasından itibaren iki yıllık zamanaşımına tabidir. Ayıplı hizmetin neden olduğu her türlü zararlardan dolayı yapılacak talepler ise üç yıllık zamanaşımına tabidir. Ancak, sunulan hizmetin ayıbı, tüketiciden sağlayıcının ağır kusuru veya hile ile gizlenmişse zamanaşımı süresinden yararlanılamaz. Ayıplı hizmetin neden olduğu zararlardan sorumluluğa ilişkin hükümler dışında, ayıplı olduğu bilinerek edinilen hizmetler hakkında yukarıdaki hükümler uygulanmaz. Bu hükümler, hizmet sağlamaya ilişkin her türlü tüketici işleminde de uygulanır. SATIŞTAN KAÇINMA Madde 5 - (Değişik madde: 06/03/2003 - 4822 S.K./6. md.) Üzerinde "numunedir" veya "satılık değildir" ibaresi bulunmayan bir malın; ticari bir kuruluşun vitrininde, rafında veya açıkça görülebilir herhangi bir yerinde teşhir edilmesi halinde satıcı bu malların satışından kaçınamaz. Hizmet sağlamada da haklı bir sebep olmaksızın kaçınılamaz. Aksine bir teamül, ticari örf veya adet yoksa, satıcı bir mal veya hizmetin satışını o mal veya hizmetin kendisi tarafından belirlenen miktar, sayı veya ebat gibi koşullara ya da başka bir mal veya hizmetin satın alınmasına bağlı kılamaz. Diğer mal satışı ve hizmet sağlama sözleşmelerinde de bu hüküm uygulanır.

 • Ferdi 15 Ekim 2013

  Sayın vodafon yetkilisi, belirtmiş olduğunuz üzere 11.09.2013 tarihinde faturalı hattıma ek ödeme ile kampanya kapsamında almış olduğum ve aynı gün arızalı çıkan telefonumu bodrum içkale vodafon şubenize teslim etmek üzere gittim.Alt bitişiğinde bulunan teknik servise arızalı telefonu teslim ettim. tarih 15.10.2013 halen telefonumu alamadım.Onlarca defa telefonu verdiğim teknik servis ile görüştüm. Yetkili kişi devamlı olarak telefonun halen yedek parça için beklediğini ve yapacak birşeyinin olmadığını söylüyor. Bu tür şikayetlerin de çok fazla olduğunu belirtiyor. Telefonun gönderildiği teleservis ile de defalarca görüştüm. yapacak birşeylerinin olmadığını söylüyorlar onlar da. Ey vodafon Bir ay 4 gün oldu. Aylık faturamda kampanyalı telefonun ilk ücretini ödedim.2.ay ücretini de ödeyeceğim.telefonu şu ana kadar kullanmış değilim. kime gitmeliyim sizden almış olduğum telefon için ne tavsiye edersiniz.

 • Ferdi 27 Eylül 2013

  2 haftadır telefonumu alamadım.fakat vodafon benden faturalı hattıma eklenmiş olan ücreti geciktirmeden aldı.yani vodafon kullanmadığım telefonun aylık ücretini tahsil etmekte hiç gecikmedi.nede başka arızalı olmayan bir telefon tedarik etti. tebrikler.güven verdiniz.

 • Vodafone Temsilcisi24 Eylül 2013

  Değerli Abonemiz, Kampanya kapsamında Vodafone Cep Merkezleri tarafından yapılan cihaz satışı ile ilgili olarak (onarım, kontrol, garanti kapsamı gibi) satış sonrası her türlü teknik destek ve garanti şartları gibi konularda cihazın garanti belgesi üzerinde yazan teknik servisiniz (Genpa, KVK, Teleservice, Başarı gibi) ile görüşmeniz gerekmektedir. Buna ek olarak Teleservice firmasına ulaşabileceğiniz irtibat bilgileri ekteki linkte yeralmaktadır. http://www.teleservice.com.tr/iletisim.asp Talebiniz ile ilgili tarafmızdanda kontrol edildiğinde "IMEI: İş emri: 316511628 Kargo Giriş Tarihi: Kayıt Tarihi: 2013-09-11 Bitiş Tarihi: Son Test Tarihi: Kargo Çıkış Tarihi: Tamir Bilgisi: Durum: Cihazınız servisimizde yedek parça için beklemekte olduğu görülmektedir.Servis sürecinin beklemenizi rica ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön